2001-02-2302--vasario2001-02-2402--vasario2001-04-1504--balandžio2001-05-0105--gegužės2001-05-0405--gegužės2001-05-0505--gegužės2001-05-0905--gegužės2001-07-0707--liepos2001-08-1508--rugpjūčio2001-08-1708--rugpjūčio2001-08-1808--rugpjūčio2001-08-2508--rugpjūčio2001-11-2311--lapkričio2001-11-3011--lapkričio2001-12-0112--gruodžio2001-12-0312--gruodžio2001-12-0512--gruodžio2001-12-0612--gruodžio2001-12-0712--gruodžio2001-12-0812--gruodžio2001-12-2112--gruodžio Vilnius HC: dr.Green: KONCERTŲ APŽVALGOS: 2001

   dr.Green post po box 790 / Vilnius LT 2050 / Lithuania email drgreen at hardcore.lt phone +370 699 53 201 (Tomas)
dr.GREEN koncertai

koncertai mūsų pačių vertinami penkių kryžiukų sistemoje:
+ - nesėkmingas seansas: pacientas mirė
++ - seansas nepavyko: sveikas pacientas "gavo" ligą
+++ - normalus seansas: pacientas koks buvo, toks ir liko
++++ - seansas pavyko: pacientas beveik pasveiko
+++++ - puikus seansas: pacientas pasveiko ir įsirašė į "Ž.D."


#1 - vasario 23 d., Vilnius, "Green club" #2 - vasario 24 d., Ryga (LV), baras-klubas "Saksofons" #3 - balandžio 15 d., Vilnius, pub'as "Prie Universiteto"
#4 - gegužės 1 d., Vilnius, klubas "Pepsi Zet" #5 - gegužės 4 d., Ryga, klubas "Metro" #6 - gegužės 5 d., Kuldyga, d.i.y. kultūros centras "Zabadaks"
#7 - gegužės 9 d., Vilnius, "Greenclub" #8 - liepos 7 d., Kuldyga, Veckuldigas piliakalnis #9 - rugpjūčio 15 d., Kernavė, archeologų kaimelis
#10 - rugpjūčio 17 d., Jūrmala, gamtos mylėtojų namas-klubas "Undine" #11 - rugpjūčio 18 d., Trakai, kempingas "Slėnis" #12 - rugpjūčio 25 d., Šiauliai, ex-automobilių atrakcionas Miesto parke
#13 - lapkričio 23 d., Vilnius, "Green" klubas #14 - lapkričio 30 d., Murmuiža (Valmiera, Latvija), baras "Stallis" #15 - gruodžio 1 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "City"
#16 - gruodžio 3 d., Maskva (Rusija), klubas "R-klub" #17 - gruodžio 5 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "Front" #18 - gruodžio 6 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "Moloko"
#19 - gruodžio 7 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "Red" #20 - gruodžio 8 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "Fish Fabrique" #21 - gruodžio 21 d., Vilnius, "Green" klubas

#1 - vasario 23 d., Vilnius, "Green club"
naująjį tūkstantmetį arba dar vienus metus pradėjome - kur gi kitur? - savo klube. proga surengti koncertą tapo naujas mūsų draugų TORO BRAVO albumas "Kelias" ir bandymas bent kiek apjungti sceną, t.y. parodyti "šalikovcams", kad galima ir kitaip. pirmasis punktas - TORO BRAVO albumo pristatymas įvyko, t.y. grupė grojo, žmonės bare galėjo įsigyti naująjį albumą mc/cd formatuose, o štai antrasis - kažkaip neįvyko. skustagalviai įtariai pasitrynė klubo prieigose ir kontaktas su jais neįvyko. respect Storui, kuris irgi nepatingėjo ateiti. gal vis dėlto vaikinai nusprendė, kad jiems nepakeliui su žoliaėdžiais? žmonių, kaip jau įprasta, buvo virš 200 ir prie scenos prasibrauti buvo tikrai sunku. šalia teniso viršuje dar atsirado vaikinas, grojęs akustine gitara. TORO BRAVO grojo pirmi. "dėka" energingojo Čiubo ir keleto aktyvių jaunuolių priešais sceną susidarė erdvė - niekas nenorėjo išsibarškinti dantų arba išsisukti koją. vis dėlto žmonės grūdosi arčiau, nes tiesiog nebuvo daugiau kur dingti ir palikti tiek tuščios vietos buvo tą vakarą per didelė prabanga. TB grojo savo senus ir naujus gabalus, o užbaigė pasirodymą hitu "viskas tvarkoj". atmosfera kaito. kadangi kravavoje pogo per dr.GREEN koncertus dažniausiai nevyksta, žmonės iš karto drąsiai aplipo sceną ir laukė. groti vietoje, kur nuolat repetuoji - vienas malonumas, nes garsas pažįstamas iki paskutinio siūlelio, o tai muzikantui didelis pliusas. tarp senų ir naujų gabalų Mindiakas pasakė, anot kažkieno, nostalgiškai nuoširdžią kalbą, sukėlusią susirinkusiųjų ovacijas. pirmą kartą viešai grojom naująjį gabalą "Speed", vėliau dar pakartojom jį ant biso. vienas tokių koncertų, kai jau kartais akyse temsta. iš viso nuotaika buvo panaši kaip per Kalėdas@Green club - visi linksmai įkaušę ir atviri. išgertuvės tęsėsi iki paryčių.
++++

viršun


#2 - vasario 24 d., Ryga (LV), baras-klubas "Saksofons"
savotiškas "Taupa tour" - kai dažnai negali išvažiuoti kelioms savaitėms, tai kompensuoji kelionių/koncertų trūkumą bent jau tokiomis išvykomis. tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad į Rygą važiavom tik iš bėdos. tik įvažiavus į Rygą teko susidurti su vietine policija - 25 latų bauda. nuramino bent jau tai, kad Lietuvoje už tai būtų tekę mokėti dar daugiau + baudos taškai. koncerte buvo pristatoma kasetė, kurioje surinkti koncertiniai įrašai, padaryti praėjusią vasarą "Tabūns" festivalyje Kuldygoje + vyko festivalio foto paroda. grojo kažkokia rusų grupė, HUGO, NON-SKID, PEST OF A CHILD ir mes. kol grojo grupės važiavom į policijos komisariatą užsimokėti baudą. pradėjom groti jau po vidurnakčio, todėl žmonių gretos kiek praretėjo, tačiau likusieji palaikė tikrai nuoširdžiai. nustebino, jog paskutinio albumo tekstus jie mokėjo geriau nei lietuviai ir traukė kartu. senas pažįstamas Janis minėjo, jog kažkokia Rygos alternative radijo stotis "suka" mus beveik kiekvieną dieną. saksofonistams teko groti į vieną mikrafą, Mindiakas niekaip nesusitvarkė su stiprintuvu, kol galų gale nutraukė stygą, bet …emocinė koncerto pusė buvo nuostabi ir žmonių palaikymas neleido užsiparinti. iš pradžių tarsi kilom į kalną, o antrojoje smagiai lėkėm į pakalnę. po koncerto su Kuldygos underground desantu nakvojome tame pačiame bute kaip po koncerto Rygoje praėjusių metų pabaigoje - smagu buvo ten sugrįžti. kitą dieną nuriedėjom į Jūrmalą prie jūros. Mindiakas su Ve sąmoningai po keletą kartų įlūžo iki kelių ir tuo labai džiaugėsi. visa kelionė atgal buvo gydymasis spiritiniais gėrimais, kurie patiko ne visų skrandžiams. įVilnių įriedėjom smagiai pavargę.
+++1/2

viršun


#3 - balandžio 15 d., Vilnius, pub'as "Prie Universiteto"
paskutinį kartą Vilniuje (ne Green club'e) grojome... praėjusių metų rugsėjo mėnesį. Lietuvoje vis dar tragiškai nėra kur groti alternatyvinėms grupėms. nieko keista, kad ir naujos grupės daugiausia atsiranda tik senųjų scenos veikėjų dėka. jaunimas kol kas daugiausia linksminasi pasyviai. "Prie Universiteto" informacinis stendas skelbė: "reggie muzika su dr.Green. karibų vakarėlis - geras vakarėlis". pati koncerto vieta priminė "Devil's Pub" Nitroje (Slovakijoje), tačiau žiūrovai buvo toli gražu ne tokie aktyvūs kaip ten. vakaro spalvas gerokai prašviesino mūsų draugai, užėmę pirmuosius staliukus pre scenos. kiek vėliau atėjo dar būrelis nuolatinių Green klubo lankytojų. vis dėlto tokiame "sėdimame" koncerte jau seniai buvome groję. grojom kiek daugiau nei valandą. pirmą kartą viešai atlikome naujausią gabalą "Dr.Guillotine" su žymaus klajūno Michael Chusid arba tiėsiog Maiklo žodžiais. publikai bene didžiausią įspūdį paliko psycho "Speed" kompozicija. keleto mūsų atsiliepimai. Konanas: "per mažai moka, kad gročiau tokiose vietose. kuriose nesijaučiu gerai". Mindas: "pagrojom. viskas normaliai, bet daugiau čia nenorėčiau groti."
++1/2

viršun


#4 - gegužės 1 d., Vilnius, klubas "Pepsi Zet"
Darbininkų dienos proga Džonis iš TORO BRAVO sugalvojo surengti festivalį su nedideliais šou elementais (konferansjė Psichas, skelbiantis nominantus-nugalėtojus, telekameros). Deja, kaip vėliau pastebėjo Mindas: "būtų padarę prieš tai demonstraciją, padaužę kokio McDonalds'o langus, tai ateitų visi įkaitę ir būtų pats tas daryti koncertą, o dabar kažkaip nėra šventinės nuotaikos, eilinis koncertas..." vis dėlto buvo smagu matyti ant pievelės priešais klubą gulinėjančius įvairaus plauko žmones. savaitgalį jų būtų buvę ko gero žymiai daugiau. dauguma taip ir būtų smagiai gurkšnoję lauke, bet visus vidun suginė žaibai su lietumi. erdvioje klubo salėje apie pusantro šimto žmonių atrodė gana skystai. savotišką podiumą, einantį nuo scenos, gana greitai okupavo žiūrovai. laisvai po jį pabėgioti gavo tik Čiubas iš T.B. Krilas iš BRAMBORAK irgi turėjo tokią galimybę, tačiau kuklinosi ja pasinaudoti :) per SPIČKI žmonės jau nesivaržydami šokio ant podiumo. mes pradėjome purkšdami ugnį iš aerozolinių dažų. šiaip priešakyje nuolat šmėžavo tie patys naujus gabalus, nors nuolat aidėjo senesnių gabalų pavadinimai. užtai "SKATA" buvo sutiktas su ypatingu džiaugsmu. viską užbaigė, kaip jau įprasta, psichodelinis "Speed". ARMATŪRA, groję su fonograma, priminė agitbrigadą, mosuojančią kastuvais. smagu, bet gyvai jie atrodė daug linksmiau. Maišas stebėjosi: "nesuprantu, kaip gali chebra varyti savaitėmis po kaimus su fonūcha..." festivalį užbaigė latviai NON-SKID, deja, dauguma žmonių tuo metu jau buvo pakeliui namo - troleibusų tuštėjimo metas. viską užbaigė muzikantų imprezza su 100 l alaus. barmenui nusibodo pilsyti alų - jis tiesiog atsuko kranelį į žmones - savitarna.
+++1/2

viršun


#5 - gegužės 4 d., Ryga, klubas "Metro"
po kelių mėnesių mes vėl atvairavom į Rygą. ant sienos apturėjome gana juokingą "snukio ir kanopų" procedūrą - valėmės kojas ir mirkėm autobusiuko ratus "chlorkėse". vis dėlto ilgai ten neužtrukome ir prieš temstant jau stovėjome prieš pastatą su "M" raide. tą vakarą čia vyko SIRKE 5 metų gimtadienis su CUBBA, INOKENTIJS MARPLS, VOICEKS VOISKA + dar kažkas. patys solinezantai pagrojo tik dvi dainas. rūsyje visą naktį beveik tuščiai salei vyniojosi d'n'b ir breakbeat. tokio garso dar negirdėjau nė viename Lietuvos šokių muzikos renginyje. pirmame aukšte buvo chillout kambarys su patogiais krėslais ir staliukais bei mažu ir brangiu bariuku. kiek toliau už kampo - gana jauki gyvos muzikos salė. bendrai "Metro" priminė vidurinės klasės jaunimo klubą - mūsuose tokių, deja, nėra. nors renginys buvo gausiai reklamuotas, žmonių nesusirinko labai daug. kadangi mums nebuvo numatyta jokių gėrimų, ėjom į partikas veikals ir pirkom alų bei sidrą ten. vėliau kažkokiam skvere vystėm teorijas apie žmogaus atsiradimą bei visatą. grįžę sutikom Martyną "Gipsą", lietuvį Rygoje studijuojantį ekonomiką, ir netrukus jo butelyje netoli nuo klubo pūtėm "džiumbrus". grojom priešpaskutiniai ir atrodė, kad nelabai jau bus kam groti - klubas aptuštėjo. vis dėlto jau po pirmųjų gabalų salėje susirinko pakankamai žmogėnų ir užsisuko šokiai. garsas buvo baisus - nuolat kažkas ūkė. gal todėl grojimas buvo kažkoks nervingas ir neužtikrintas. kaip dažnai būna, jei nusiteiki, kad bus zjb koncertas iš to išeina kažkoks nesusipratimas. prie klubo trynėmės iki 4 ryto, kol šiaip ne taip ištempėm J.Alksnį ir jis jums parodė kelią į nakvynės vietą. žūrfikss.
++1/2

viršun


#6 - gegužės 5 d., Kuldyga, d.i.y. kultūros centras "Zabadaks"
tik įvažiavus į miestelį pamatėme didelį namą ir prie jo besiplaikstančią juodai-raudoną vėliavą. kieme žmonės stumdė kažkokį tolimą bilijardo giminaitį. Nekac organizacija gavo šį namą iš vietinės savivaldybės ir ruošiasi jame įkurti savo biurą, koncertų salę, nedidelį hostelį. kol kas yra didelis prieangis su televizoriumi, koncertų salė ir nedidelis baras. nerealu, kad kokiame nors pakruojyje ar šilutėje įsikurtų kas nors panašaus. nors vienas Nekac vadų Muitnieks minėjo, kad dauguma mokyklą baigusių jaunuolių išvažiuoja iš Kuldygos, vis dėlto čia jau susidarė entuziastų "kumštis", atvažiuoja žmonės iš aplinkinių miestelių. prieš mus grojo jauna grupė iš Valmieros. turbūt tai buvo vienas pirmųjų jų koncertų, nes vaikinai nesijautė labai tvirtai. jie minėjo, kad dar tik pradeda ir žiūrės, kas iš viso to išeis. mums besiderinant garsą ir grojant vieną gabalų, staiga su Ve pasijutome tarp straksinčių žmonių - beliko tik lipti ant scenos ir baigti gabalą. tokio soundčeko dar niekada nebuvo. vietas prie scenos užėmė daugiausia paaugliai, puikiai žinoję visus senesnius gabalus. merginos fotkinosi su draugais, fotkino mus arba šiaip šoko. vaikinai ardėsi kiek aršiau ir improvizavo šokinėjimus nuo scenos. savo atmosfera koncertas skyrėsi nuo vakarykščio kaip diena ir naktis. Kuldygoje grojome savo vietoje ir žmonėms, kuriems norime groti. tiesa, tas jaunimas prie scenos kartais atrodė keistokai, bet iš esmės - tai buvo puiku. ir nors darėme neįprastai daug klaidų grodami, visų nuotaika buvo gera. nepaisant to, kad užmokėjo dvigubai mažiau negu Rygoje. po koncerto dar papūtėme muzikantų kambarėlyje, primenančiame pirtį ir atlaikėme vietinio vaikino lingvistines pasakas. išeinant, televizoriaus ekrane šūdais drabstėsi velionis GG Allin. zabadaks.
++++

viršun


#7 - gegužės 9 d., Vilnius, "Greenclub"
toks truputį užmaskuotas koncertas. tą dieną klube grojo olandai TOAD. plakatas skelbė, kad gros jie + support. žinojom, kad olandai maišo pankroką su ska ir dub'u (vėliau paaiškėjo, kad vis dėlto jie groja daugiausia melodingą, truputį old-school pankroką), todėl logiškai išėjo, kad tas "support" turėtų būti dr.GREEN. iš pradžių atrodė, kad koncertas patirs visišką fiasko - nekoncertinė diena trečiadienis, geras oras. įprastu laiku po devynių vakaro, prie baro trynėsi tik keletas pažįstamų. tačiau jau po valandos klube linksmai šurmuliavo žmonės. grojom turbūt viena trumpiausių koncertų pastaruoju metu. klubo lankytojai atrodė kiek nustebę, pamatę mus scenoje, tačiau jau po kelių gabalų susigrūdo arčiau scenos ir prasidėjo judėjimas. nors "Greenclub" rūsys net karščiausia dieną pasižymi savo vėsa ir tik atėjus buvo šaltoka, baigus groti buvome šlapi ir oras pamažu virto tąsia drėgna mase. TOAD susilaukė didelio pasisekimo. ir grojo jie iš tiesų taip paprastai, bet nuoširdžiai. po antrojo biso, jie jau sakė "oh fuck, we don't have any shit to play", tačiau visiems buvo nebesvarbu ir jie audringai priėmė jau grotus gabalus.
+++

viršun


#8 - liepos 7 d., Kuldyga, Veckuldigas piliakalnis
su nekantrumu laukėme festivalio "Tabūns". prisiminus praėjusius metus, šiemet reikėjo tikėtis dar didesnio tūso. taip ir buvo. išsimaudę po žymiaisiais Ventos kriokliais, apsipirkę pirmo būtinumo daiktais (maistu+alumi) pasukome link jau žinomo piliakalno miesto pakraštyje. pirmas vaizdas maloniai nustebino - žmonių daug daugiau nei pernai (anot organizatorių, buvo apie 1000 žmonių), pakabintas didžiulis baltas ekranas, kuriame vėliau buvo rodomi įvairūs filmukai. žinoma, scena, futbolo aikštė, d.i.y. turgelis, maistas+alus, fotoparoda. palapinių miestelis šiemet užėmė jau visą pamiškę ir vėliau atvažiavę suomiai buvo priversti savo busiką statyti vos ne futbolo aikštėje. beje, futbolo turnyre jungtinė lietuvių komanda tik po atkaklios kovos pralaimėjo pusfinalyje 0:1. įdomu tai, kad muzika skambėjo visas 48 valandas be pertraukų. kai negrodavo gyva muzika, vinilus sukiodavo nenuilstantys Jaffa Riga DJs. pirmą dieną didesnio žiūrovų aktyvumo susilaukė latviai NON SKID ir lietuviai BRAMBORAK. paskutiniai groję suomiai PAX AMERICANA buvo girti kaip pėdai ir buvo graudu į juos žiūrėti. jų pasirodymo gale prie scenos trynėsi tik keliasdešimt žmonių antrąją dieną visus stipriai užvežė nuoširdieji SPIČKI iš Vilniaus. pirmą kartą mačiau tokį nuotaikingą ir aktyvų Latvijos scenos veteranų INOKENTIJS MARPLS pasirodymą. SIRKE grojo priešpaskutinai ir didelio susidomėjimo nesulaukė. mes grojom paskutiniai apie 4 val. ryto. nepaisant to, prie scenos sugebėjo susirinkti būrys ištvermingiausių. nors pradėjom labai audringai ir tvirtai, kažkaip greitai batarkės baigėsi, nors buvo ir šokinėjimų nuo scenos, ir žiūrovų chorų. daug kas apgailestavo, kad grojom taip vėlai ir nebuvo tikrai gero tūso. na, kažkoks pagyvėjimas vistiek buvo. beje, šiemet privažiavo visas būrys. ne veltui kažkur nuskambėjo šūkis "Greenclub uždarytas, visi į Kuldygą!" kitą dieną visi skirstėsi jau mintimis apie kitų metų festivalį, kuris, reikia tikėtis, bus dar margesnis ir gausesnis.
++++

viršun


#9 - rugpjūčio 15 d., Kernavė, archeologų kaimelis
jau daug metų archeologai pažymi savo šventę per Žolines. pagrindiniu akcentu iki šiol būdavo futbolo turnyras, o šiemet Maišas nusprendė renginį praturtinti dar ir koncertu. vaizdingose vietose netoli piliakalnių įsikūrusiame archeologų kaimelyje nuo pat ryto virė futbolo aistros. iš viso dalyvavo 6 komandos. Vilniaus pankai, pasivadinę "Bizkvitais", užėmė trečiąją vietą, o nugalėtojais, dideliam vietinių sirgalių džiaugsmui, tapo vietinių futbolistų komanda. reikėjo pamatyti, kaip jie bučiavo taurę ir mėtė į viršų savo herojus. susirinko trys socialiniai sluoksniai: kaimiečiai, archeologai ir pankai. įdomus derinys. vakare buvo sujungta aparatūra ir prasidėjo koncertas. iš pradžių atrodė, kad nieko nebus, nes po futbolo visi žmonės kažkur išsiskirstė, tačiau po truputį pievelė visai smagiai užsipildė. pradėjo SC. po to - mes be Gedo, keliaujančio po Europą ir savo sąmonę. mums grojant viena architektų vadžių vaikščiojo su kepurę ir rinko donations. nors žmonės mūsų klausėsi gana ramiai, baigus jie pradėjo reikalauti dar ir per bisą grojant the Clash "Police On My Back" buvo jau karštoka. iki galo visus užkaitino šios vasaros nepriklausomos Lietuvos scenos herojai - SPIČKI.
+++

viršun


#10 - rugpjūčio 17 d., Jūrmala, gamtos mylėtojų namas-klubas "Undine"
turbūt vienas juokingesnių koncertų šiemet. prieš išvažiuodami gavom keletą įspėjančių meilų, kad koncerto vietoje bus negalima gerti ir rūkyti. maža to, nepatartina ir ateiti "su kvapeliu". ką gi, žaidžiam. koncertas buvo surengtas kaip žaliųjų akcijos "GMO Baltija" dalis daugiausia Cita Attieksme vokalisto ir mergaičių Ievos ir Dačos iš Latvių anarcho žaliųjų organizacijos Zalia briviba pastangomis. atvažiavus paaiškėjo, kad mums liko ...15 minučių, nes vėliau negalima triukšmauti - aplink turtingų dėdžių vilos. pasijutom truputį beprasmiškai, bet nusprendėm vistiek sugroti. pasijungę per rekordiškai trumpą laiką sugrojom 4 gabalus. žmonės šoko nuo pat pirmo akordo ir namo šeimininkui buvo gana sunku įkalbėti visus skirstytis. mes patys irgi mielai dar būtume sugroję, nes atmosfera buvo jauki ir smagi. po koncerto sutikome porelę iš Piterio. jie turėjo mūsų įrašų ir labai norėjo pabūti koncerte. su jais iki pat 5 ryto sėdėjome prie jūros ir parke. smagūs žmonės. miegoti sugriuvome į šalią "Undine" pastatytą vigvamą.
+++

viršun


#11 - rugpjūčio 18 d., Trakai, kempingas "Slėnis"
dar šiek tiek egzotikos. grojame baikerių šventėje "Crazy Days". atvažiuojame su stipriu lietumi, tačiau po to visą naktį nelyja. kai kurie dalyviai jau gerokai įkaušę, nes "dalyvauja" nuo vakar. kol scenoje čekinasi Poliarizuoti Stiklai ir Biplan, stebime kaip baikeriai mėto vandens pilną prezervatyvą į krepšį arba be rankų kemša spageti. grupės nariai į visą renginį žiūri gana skeptiškai. pasijungiame ir pradedame be jokio čeko. nors iki šiol retas mūsų koncertas didelėje scenoje pavyko, šįkart jaučiamės gana užtikrintai - garsas aiškus ir stiprus. be kelių mūsų pažįstamų, likusieji stovi atokiau ir nepatikliai stebi mūsų koncertą. renginio vedėjas Samas, turbūt prisiminęs senus laikus, keliose dainose parėkauja. gaila, tačiau vis dar grojame be keliaujančio Gedo. baigiame su "Speed", kuris kai kuriems pažįstamiems primena "dorsus". po mūsų scenoje Š.Mačiulis ir Ko. jau visą dvidešimtmetį dainuojantis tuos pačius gabalus. netrukus green kapsulė išjuda Vilniaus link...
++1/2

viršun


#12 - rugpjūčio 25 d., Šiauliai, ex-automobilių atrakcionas Miesto parke
6-ąjį kartą Šiaulių "marginalas" Ruokis organizavo alternatyvinės muzikos festivalį "Rumshk". reikia tik stebėtis to linksmo žmogaus entuziazmu ir sugebėjimu padaryti šventę alternatyvinės gitarinės muzikos mylėtojams. kad ir kaip šiuo metu nurašomas rokas, vis dar atsiranda jaunuolių imančių į rankas gitaras. kažkada šiame festivalyje grojome su šiuo metu "populiariausia Vokietijos ska-punk grupe" SPITFIRE iš Piterio. šiemet, nemirštant nuo kuklumo, dr.GREEN buvo pristatoma kaip pagrindinė vakaro grupė. tačiau būtina pažymėti, kad žiūrovai linksmai priėmė ir kitas grupes: šiauliečius AXIS, kuršėniškius (!) BOHEMA, kauniškius MOUNTAINSIDE ir šiauliečius APATIJA bei BRAINERS (būtų įdomu surengti jų ir kauniečių SH... dvikovą - kol kas šiauliečiai atrodo solidžiau). Ruokio sumanymu, festivalis turėjo prasidėti 10 pm, todėl po soundčeko nuėjom pavalgyti į "Juonio pastuogę". čia grojo nereali užstalės grupė POKERIS. viena tokių, kurios negrįžtamai gadina mūsų tautiečių muzikinį skonį. linksmai besišaipydami, pastebėjom, kad mūsų sąskaita už valgį padidėjo daugiau nei dvigubai, nors padavėjas buvo daugiau nei paslaugus. po trumpos jo ir Ve dvikovos triumfavo teisybė. buvusiam erdviame elektromobilių atrakciono angare sutemus būriavosi keli šimtai žmonių. deja, daugiausia tai buvo daugiausia žalias jaunimas. vyriausi buvo, turbūt, muzikantai. jei tai būtų vykę, tarkim Kretingoje ar Jurbarke, būtų labai šaunu, bet Šiauliams, buvusiam "Lietuvos Mančesteriui", vaizdas buvo kiek graudokas. pradėjom apie vidurnaktį. žmonių padaugėjo (t.y. atsistojo visi besitrynę pakampėmis ir lauke) ir salėje linksmai judėjo daug pakaušių. pirmus kelis gabalus viskas judėjo link emocinio sprogimo, tačiau vėliau judėjimas kiek apsilpo - kartu su žmonėmis dingo ir mūsų entuziazmas. pirmą kartą "Speed" grojom ne paskutinį - visai nieko. tiesa, garsas angare labai aidėjo kaip bačkoje, todėl visos grupės skambėjo panašiai. šiaip linksma buvo po ilgos pertraukos pagroti su abiem saksofonais - vis dėlto po vieną jie ne tokie įtikinantys. po koncerto iki penkių ryto viešbutyje "Medžiotojų užeiga" užsikalbėjom su mountainside'ais: nuo religijos iki politinių doktrinų.
++++

viršun


#13 - lapkričio 23 d., Vilnius, "Green" klubas
po beveik 3 mėnesių pertraukos (Mindas važiavo su Bora aplink Baltijos jūrą, buvo įrašinėjami nauji gabalai, darėme daug koncertų kitiems) vėl grojome gyvai. šis koncertas buvo suplanuotas kaip klubo 3 metų gimtadienio renginys. deja, likus savaitei iki jo paaiškėjo, kad pastatą kažkas nupirko ir netrukus mums gali tekti nešdintis iš čia. taip gimtadienis virto šokiais ant karstų… dar kartą buvo sumuštas klubo lankomumo rekordas - muzikos klausė, alų gėrė, pūtė, šnekėjosi, žaidė tenisą, šokinėjo ant batuto, valgė, laukė eilėje prie tualeto apie 300 žmonių. deja, bet realiai grupes galėjo matyti daugių daugiausia trečdalis jų. atėjo ponas sold out'as. pirmi grojo TORO BRAVO. Maišui išėjus į Spički, jo vietą netikėtai užėmė Stavaris (ex-Verslo Rizikos Rezervas). grupė grojo tik, berods, 5 gabalus, nes naujasis gitaristas daugiau nespėjo išmokti. tačiau tai, ką išmoko, tikrai nesugadino bendro grupės skambesio. scenoje pasirodė net pastaruoju metu Švedijoje dirbęs antrasis vokalistas Pulka. toliau buvo BOMBIŠKOS eilė. jazz-core projektas iš LMP ir Nenormos narių. apokaliptinis džiazas įtakotas kanadiečių Nomeansno. linksma, paprasta ir nepretenzinga. paskutiniai grojo klubo rezidentai dr.GREEN. kaip dažnai atsitinka - kai visos aplinkybės susiklosto taip, kad koncertas turėtų būti puikus - užtrumpina ir gaunasi "nelabai". daugybė žmonių, įprasta vieta ir garsas, tačiau pradžia buvo komplikuota kaip reta: trūko stygos, nederėjo, griuvo gabalų struktūros, pertraukos, kurių reikėjo mažiausiai. savo įkūrėjus klubas priėmė nenoriai. vis dėlto po 4-5 gabalo pagaliau įsivažiavom ir įsukom turbinas. žmonės spraudėsi pirmyn taip, kad netrukus jau buvo sulaužytas saksofono mikrofono stovas, toliau nuo scenos sukosi šokančiųjų kamuoliai. taip smagu, kad net akyse temo. taip gali būti tik šitame mielame rūsyje. istorijai: jeigu neklystu (nelabai pamenu), paskutinis klube atliktas gabalas buvo "s.k.a.t.a." nors kas žino, kaip ten bus...

koncerto įrašas: http://mp3.hardcore.lt/drgreen/mp3/etc/live%20@%20GreenClub%202001-11-23/

++++

viršun


#14 - lapkričio 30 d., Murmuiža (Valmiera, Latvija), baras "Stallis"
subyrėjus planuotam rudeniniam mėnesio euro turui, vietoje Vakarų pasukome į Rytus. laimingo atsitiktinumo dėka pavyko užmegzti kontaktus Rusijoje. kadangi pagal pasakojimus Estijoje groti neverta (nes koncertai ten dažniausiai virsta girtų fašistuojančių pankų pasistumdymais), pakeliui į Piterį sustojome tik nedideliame Latvijos miestelyje Valmieroje - prieš kelis metus čia apsistojo Australijos latvis Simon Butcher, savo name atidaręs d.i.y. klubą, išleidęs keletą Pabaltijo underground muzikos vinilų ir visaip kitaip sulipdęs mažame miestelyje smagią tusovkę. pavalgę pas koncerto organizatorius Smiris ir Jenot iš NON-SKID, išvažiavome į koncerto vietą - kaimo barą už 5 km nuo miesto: aplink tamsu, stovi keli ūkiniai pastatai, žibintų šviesoje blizga ledas. tačiau tik pravėrus duris ir užlipus į antrą aukštą - pasitinka keli šimtai žmonių, nepanašių į atsitiktinai baran užsukusius kaimiečius. prisijungiame prie jau įsitaisiusio Nekac distribucijos kampelio - tai padeda užmušti laiką. pagal latvių underground koncertų tradicijas, koncerte dalyvauja visas būrys grupių, o mes, kaip "svečiai", numatyti ant deserto. tuo tarpu kas gurkšnoja alko, kas pučia dūmą, kas bendrauja. nepaisant vėlaus meto, mūsų pasirodymo sulaukia gana didelis ir aktyvus būrys, priekyje nuo pat pirmų akordų išsirikiuoja vis labiau apsinuoginančios merginos. pasigirsta kai kurių gabalų pavadinimai - kuo toliau, tuo koncertai Latvijoje panašesni į koncertus Lietuvoje. t.y. publika jau nujaučia, kas ir prie ko čia bus, o tai nuteikia smagiai. atmosfera taip užkaista, kad nėra net minčių apie lauke kandantį šaltį. sugrojame viską vienu atsikvėpimu + keletą gabalų viršaus. per "Speed" pabaigą atsidūrus tarp žmonių pasijuntu tarsi ant batuto - grindys nuo šokinėjimo grėsmingai linguoja. nerealu, kad toks audringas koncertas vyksta iš esmės in the middle of nowhere. respect latviams už tai.
++++

viršun


#15 - gruodžio 1 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "City"
klube atsirandame po visos nakties-dienos važiavimo per Latviją-Estiją-Rusiją, sėkmingai įveikę visas sienas ir skaniai užvalgę "Pattio pizza", kuriame direktoriauja viena mūsų globėjų Larisa. klubas "City" yra viso pramogų centro "Money Honey" antrasis aukštas. visa tai kažkiek primena Vilniuje esantį "Kiaulių barą" aka "Brodvėjus", tačiau čia daug erdviau ir aiškesnė muzikinė pakraipa - bent jau pirmame aukšte valdo psycho-rokabilio tusovkė. klubas dirba keliomis pamainomis - po vakarinės programos visi lankytojai (daugiausia studentai) gujami lauk arba prašomi užsimokėti iš naujo. mes atstovaujame vakarinei programai. kadangi iš anksto žinojome, kad "City" turėtų padengti visas mūsų vizų-kelionės išlaidas, prašymas groti kelias valandas nenustebina - sudarome dvi dalis po 45 minutes. prieš koncertą transliuojamos pop melodijos ir užverda šokiai, todėl jaučiamės kiek ne savo vietoje, tačiau jau po kelių gabalų prie scenos atsiranda linksmas dreduotas australas, o už jo ir visas būrys šokinėjančių žmogiukų. po pertraukos Ve nuima tuo metu skambančią pop melodiją ir netrukus žmonės net nepastebi, jog šoka jau pagal mūsų dūdelę. nors jau parą nemiegoję, atrandame savo jėgų sugroti ne tik tai, ką planavome, bet ir aktyviai išreikalautą bisą. susipažįstame su mūsų kasetės leidėju Rusijoje Roman Izmailov bei Piterio underground scenos veikėju Džordžu, nuo pat pradžių šalia sukiojasi ir vienas turo "kaltininkų" Sergejus su draugais. geras koncertas, nors ir truputį "atidirbtas", geri žmonės, tačiau rūstūs apsauginiai jau veja visus lauk, todėl susikrauname ir važiuojame nakvoti, t.y. dar sėdėti iki ryto su alumi ir kalbomis virtuvėse.
+++1/2

viršun


#16 - gruodžio 3 d., Maskva (Rusija), klubas "R-klub"
nuo ankstaus ryto visą dieną važiuojame 700 km iki Rusijos sostinės ir turime galimybę bent akies krašteliu pamatyti, kaip atrodo Rusijos provincija. Rusijos plentas nr.1 tarp didžiausių šalies miestų toli gražu nėra ketureilė autostrada - trasos viduryje jis labiau panašėja į vidutinį Lenkijos kelią. nors prisibijojome garsiųjų kamščių (organizatoriai sakė, jie iki vakaro nespėsit, į klubą geriau važiuokit metro), kelios valandos prieš koncertą jau krauname daiktus iš autobusiuko prie "R-klub", esančio visai šalia legendinės visuomeninės televizijos vaikų redakcijos Šabalovka gatvėje. čia kol kas tuščia ir tylu, tik prie durų savo distro prekes jau rikiuoja vienas koncerto iniciatorių hardkoro grupės UNCONFORM vokalistas. filmuoti ir fotografuoti klube galima tik už papildomą mokestį, todėl kamerą tenka palikti garderobo seifuke. juodai dažytas klubas iš dalies primena geriau įrengtą ir erdvesnį a.a. "Kablį" Vilniuje. Likus pusvalandžiui klubas vis dar tuščias, tačiau prie įėjimo jau apšilinėja būrys jaunimo. grojant VIA ZUNAME ir CHELOVEKI salėje gana tyku, tuo metu perduodu vilniečių ekstremalaus sporto entuziastų dovanas savo kolegoms iš Maskvos ir mokau juos keiktis. užlipę ant scenos gerokai nustembame pamatę beveik pilną (apie 200 žmonių) salę - kur jie visi buvo iki tol? keli gabalai ir salėje jau sukasi ratukai, žmonės šokinėja nuo scenos, nešioja vienas kitą ant rankų. atrodo, kad grojame Vilniuje (ar bent Latvijoje:), ir jie žino, ko atėjo. ovacijomis sutinkami gabalai prieš karinę tarnybą, vizas ir sienas. iš salės girdisi nustebę balsai, kad "pribaltikai" gali varyti taip karštai ir energingai + prie viso to, ir įvairiai bei netikėtai, nes Rusijos ska scena - tai Piterio SPITFIRE ir Maskvos DISTEMPER, o mes grojame visai iš kitos pusės. po koncerto visi ploja per petį ir giria taip, kad ausys linksta. turbūt dar niekada vieno koncerto metu nebuvo parduota apie 60 mūsų kasečių. vienas "distemper'ių" Mindui įnirtingai siūlo aukso kalnus grojant su jais "kitame lygmenyje". nakvoti važiuojam į skirtingas Maskvos puses. mudu su Ve iki paryčių duodame interviu Olgai Aksiutinai, knygos "Pank virus v Rossii" autorei.
++++

viršun


#17 - gruodžio 5 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "Front"
vienas šviežesnių miesto klubų įsikūręs bombų slėptuvėje, tačiau pagal miestą ir slėptuvė - čia tilptų kokie 2-3 Vilniaus "Bombiakai". klubas įrengtas paprastai ir patogiai, tačiau sunkios betono sienos vistiek sukuria truputį slegiančią atmosferą. scena irgi ankštoka šešiems žmonėms, o saksofonistai gero koncerto metu rizikuoja savo dantimis (beje, šį koncertą į dantis mikrofonu jie gauna nuo manęs). priešais dar atsiranda kvaila grandinė, turinti sustabdyti įsijautusius žiūrovus. klube šįvakar apie 50 žmonių, nors kaip pankroko grupei, čia groti bene tinkamiausia vieta. metame litą su VIA ZUNAME, kas gros pirmieji. mums iškrenta pirmiems. Koncertas labai panašus į pasirodymus "Bombiake" - priekyje įsitaiso 6-8 "smogikai". už jų nugarų matosi tik galvų ir rankų siluetai, kurie koncerto viduryje gerokai praretėja. pabaigoje žmonės vėl sukrunta ir prie grandinės įsitaiso griežtas policininkas (apsauginiai ir policininkai čia saugo visas parduotuves, barus, klubus). be biso nuo scenos mūsų nepaleidžia, nors ir bandome įtikinti, kad maskviškiai VIA ZUNAME turi suspėti į traukinį. klubas kažkodėl moka tik mums, todėl didžiają dalį savo honoraro atiduodame smagiems vaikinams iš Maskvos.
+++

viršun


#18 - gruodžio 6 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "Moloko"
kol kas tai vienas geriausių koncertų grupės istorijoje. turo organizatoriai nuo pat pradžių žadėjo, kad čia turėtų būti super. pats klubas tik įėjus nuteikia kažkaip maloniai - negirdėjom nė vieno neigiamo atsiliepimo apie jį, o tai šioje intrigų draskomoje šalyje būna tikrai retai, nes vos tik kažkas iškyla - prasideda nešvarių skalbinių traukimas viešumon. viena tokių vietų, kurioje yra viskas ko reikia - baras, rūbinė, wc, patalpa norintiems pasėdėti ramiai ir erdvi koncertų salė su geru garsu. dauguma žmonių, norėjusių mus išgirsti pasirinko būtent "Moloko". keli šimtai žmonių beveik užkimšo nedidelę salę. Pirmieji grojo grupė NO GUNS, kurios frontmenas - vienas mūsų turo iniciatorių Sergejus. grupė grojo gana kokybiškai (nepaisant to, kad tai - bene pirmasis jų koncertas), tačiau nelabai išradingai - jų muzikoje buvo nesunku išgirsti amerkietiškojo skate-punk įtaką, o dar žinant, kad labiausiai Sergejus mėgsta pennywise, paslapties kaip ir nebeliko. žinant, kad dar iki mums atvažiuojant buvo parduota gerokai virš 300 mūsų kasečių, nieko nuostabaus, kad žmonės priėmė mus šiltai. nors garsas scenoje plaukiojo, apsivertinėjo ritmai ir pylėsi klaidos, tai buvo nebesvarbu, nes klubas kvėpavo vienu ritmu. po vieno gabalo buvo pasiūlyta "otdychat voodoo glow skulls", po kito - jau ir "m.m.bosstones". the clash "guns of brixton" buvo įvertintas, kaip "originalno", panašios replikos nuskambėjo ir po "Felos". žmonėms tai buvo negirdėta, tačiau vežė. priekyje jau sunkiai laikėsi mergaitės, o už jų malėsi visas katilas žmonių. prakaitas liejosi laisvai. nors buvo galimybė saugiai išsmukti į backstage'ą, salėje kilo toks triukšmas, kad dėl biso nekilo jokių abejonių. Ir taip buvo ne vieną kartą. po koncerto susitikome su geriausios "Vokietijos" ska-punk grupės SPITFIRE nariais, plojome vienas kitam per petį ir nusigrūdome į "Fish Fabrique" išlenkti po burnelę. beje, koncerto honoraras buvo skirtas "spitfajerių" trombonistui, susilaužiusiam stuburą, kurio operacijai reikia ne vienos dešimties tūkstančių dorėlių.
++++1/2

viršun


#19 - gruodžio 7 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "Red"
visai ne savo laiku ir ne savo vietoje. anot vietinių, "Red" klubas niekaip neranda savo nišos Piterio klubų scenoje. neblogas išplanavimas, erdvios patalpos, gera aparatūra ir apšvietimas, tačiau žmonės neina nors tu ką. na, bent jau apsauginiai prie įėjimo nenuteikia pozityviai ir daugelis mūsų pažįstamų neturėjo pasakyti nieko gero apie šį klubą. jau soundčekas buvo kažkoks nenatūraliai nervingas. klubas atsidarė vidurnaktį, dar po kiek laiko tuščioje klubo salėje pasirodėme ir mes. nors buvome sutarę, kad tai nebloga repeticija su geru garsu, viskas nesiklijavo. per kelis pirmus gabalus trūko dvi gitaros stygos ir tai iš viso viską nusodino. tiesiog nusviro rankos. nors paskui įsivažiavom, kažkaip liūdnai atrodė tie reti žmonės prabangiame klube. po "Moloko" tai buvo tiesiai purvu į veidą, nors iš kitos pusės geras sukrėtimas, kad nosys per aukštai neužsiriestų.
++

viršun


#20 - gruodžio 8 d., Sankt Peterburgas (Rusija), klubas "Fish Fabrique"
turą labai simboliškai užbaigėme "fiškoje" - savo pirmojo turo metu čia grojome itin karštą koncertą ir buvo priblokšti klubo atmosferos. ne paslaptis, kad būtent "Fiška" tapo kelrode žvaigžde kuriant numylėtąjį "Green" klubą Vilniuje. šiandien "Fiška" jau oficialus ir gana tvarkingas baras su nedidele scena, įrengtas netoli savo originalios vietos. kai valdžia jau norėjo atsiimti garsųjį menininkų skvotą Puškinskaja 10, atsirado amerikonai, kurie nupirko visą kompleksą, kuriame įsikūrė barai, galerijos ir visa kita. atsisveikinimo koncertas pavyko šiltas ir jaukus. susirinko beveik visi "artimieji". nors dar prieš koncertą "mirė" Mindo stiprintuvas, o paskolintasis iš pradžių grojo labai nenoriai, buvo kažkaip linksmai-liūdna. toks ramus, bet visai mielas koncertas. atsirado kažkokių lietuvių, korėjiečių, amerikonų, kolegų muzikantų, nuolat bildėjo stalo futbolas. kažkaip toks net ne visai koncertas, o pasisėdėjimas, kuriame be viso kito dar ir sugrojome. po koncerto susėdome kartu su turo organizatoriais Larisa, Marina, Sergejumi ir kitais. tuo pačiu paraleliai dar vyko ilgas ir išsamus interviu-pokalbis su Piterio d.i.y. scenos aktyvistais Roman Izmailov aka Romualdu Doganiaičiu ir Džordžu. visą savaitę beveik negėręs Mindas, šįkart perdavė vairą Saragosai ir su Sergejaus pagalba lūžo. dar mums neišvažiavus jau prasidėjo kalbos apie kitus koncertus pavasarį. ir mes tikrai nieko prieš. do vstreči!
+++1/2

viršun


#21 - gruodžio 21 d., Vilnius, "Green" klubas
koncerto nuotraukos dar vienas nerealus koncertas vis dar gyvuojančiame klube. renginys buvo sumanytas siekiant paremti "Kablio" fanziną, t.y. visi pinigai gauti "ant durų" buvo sudėti į celofaninį šiukšlių maišą ir perduoti zino vyr. redaktoriui Krilui. ačiū visiems, parėmusiems bene vienintelį realų Lietuvos d.i.y. spaudinį. koncerto dieną nerealiai prisnigo (mūsų draugas Alexas taip neišskrido namo į Vieną, dėl "neliotnaja pagoda"), bet vis tiek apie pusantro šimto žmonių sugebėjo dasikasti iki klubo. Pasirodė, netgi beveik dešimt metų buvęs užsikonservavęs buvęs vienas Vilniaus pankų pažibų Pistolas, vis dar rėkiantis "anarchy in the uk!" pirmieji scenoje pasirodė turbūt įdomiausias šių metų underground scenos atradimas SPLITFACE iš Šalčininkų, pagroję savo greito ir purvino hardkoro dozę. smagu, kad tokie jauni bičiukai groja užtikrintai ir energingai. nors tai nėra mano mėgstamiausia muzika, abejingai žiūrėti jų nepavyko. juos pakeitė Lietuvos hardkoro "viršūnėlės" - BORA. niekam ne paslaptis, kad šitie linksmi berniukai scenoje tampa aršiais ir karštais, taškančiais garsą į visas puses. per juos jau prasidėjo rimtas judesys. klubo rezidentai (kaip dažniausiai būna) grojo paskutiniai. nežinia, ar turėjo įtakos nauji "baldai" (būgnai ir Mindo gitara), tačiau buvo labai linksmas ir karštas koncertas be nusėdimų. žmonės dainavo jau ir kai kurių naujų gabalų priedainius, o galų gale net pirmą kartą klubo istorijoje prasidėjo nešiojimas ant rankų (patyriau tai antrą kartą po koncerto Nowy Targ'e. Be biso neišsisukom... po koncerto toliau vyko šokiai-kalbos-pūtimas-gėrimas ir kitos linksmybės. Jau po vidurnakčio scenoje atsirado Radjah (ex-WC NEWS, INVAZIJA, VONIA, etc.) ir Gedas (dr.GREEN), pradėję drums+sax programą. Klubas toliau pumpavo savo pozityvią energiją.
++++

viršun

dr.Green
post po box 790 / Vilnius LT 2050 / Lithuania
email drgreen at hardcore.lt
phone +370 699 53 201 (Tomas)