2005-03-0503--kovo2005-03-2403--kovo2005-04-0104--balandžio2005-04-0204--balandžio2005-05-1405--gegužės2005-07-3007--liepos2005-08-0608--rugpjūčio2005-11-1211--lapkričio2005-11-2511--lapkričio2005-11-2611--lapkričio Vilnius HC: dr.Green: KONCERTŲ APŽVALGOS: 2005

   dr.Green post po box 790 / Vilnius LT 2050 / Lithuania email drgreen at hardcore.lt phone +370 699 53 201 (Tomas)
dr.GREEN koncertai

koncertai mūsų pačių vertinami penkių kryžiukų sistemoje:
+ - nesėkmingas seansas: pacientas mirė
++ - seansas nepavyko: sveikas pacientas "gavo" ligą
+++ - normalus seansas: pacientas koks buvo, toks ir liko
++++ - seansas pavyko: pacientas beveik pasveiko
+++++ - puikus seansas: pacientas pasveiko ir įsirašė į "Ž.D."


#1 - kovo 5 d., Vilnius, "GreenClub" #2 - kovo 24 d., Vilnius, ex-kino teatras "Pergalė" #3 - balandžio 1 d., Cesis (LV), festivals "Plastilina butaforija 2"
#4 - balandžio 2 d., Kuldyga (LV), diy kultūros centras "Zabadaks" #5 - gegužės 14 d., Klaipėda, Grūdų sandėlys #6 - liepos 30 d., Palanga, klubas "Ramybė"
#7 - rugpjūčio 6 d., Zasinas, diy open air jam "Darom 2005" #8 - lapkričio 12 d., Vilnius, "GreenClub" #9 - lapkričio 25 d., Kaunas, "Posėdžių salė"
#10 - lapkričio 26 d., Kaliningrad (RUS), klubas "KiberDa"

#1 - kovo 5 d., Vilnius, "GreenClub"

po beveik trijų mėnesių pertraukos vėl užlipom ant scenos. taip ilgai negrojom, nes apturėjom muzikantų kaitą - grįžo pirmasis būgnininkas Arvydas "Saragosa". kadangi būgnai - dalykas rimtas, norėjo, kad būtų atgrota "iki galo". ir tai pagrojom mėnesiu anksčiau negu buvom nutarę :)

to priežastis - benefitas naujam "Kablio" numeriui. reikėjo grupių iš Vilniaus (kad būtų kuo mažiau išlaidų), galinčių surinkti daugiau-mažiau minią žmonių. taigi, pasirinkti scenos veteranai Bora, dr.Green ir SC. pastarieji vėliau atsisakė dėl darbinių priežasčių, jų vietą užėmė jaunimas Lagamino Turinys. mielai būtume atidavę visą sceną jaunimui, bet kažkaip sunkoka su naujomis grupėmis...

scenoje - LT undergroundo senimas, Vilniaus gatvėse šurmuliuoja Kaziukas, penktadienis - tai prognozavo visišką sold outą. ir jis atėjo su trenksmu. "Green" klubo durininkai "nusiėmė" dar net neįpusėjus koncertui, nes jau nebuvo kur apsisukti ir, anot jų, kelnės smuko nuo pinigų. nepaisant to, buvo pasiektas naujojo "Green" klubo lankomumo rekordas - virš 400 žmonių.

dr.Green grojo paskutiniai, kai jau viskas buvo ganėtinai įsisiūbavę po Lagamino Turinio ir Boros. kadangi koncertas užsitęsė, o "Green" klubą nuolat spaudžia 22h "tylos" įstatymas, garsas buvo padarytas stiliumi "ai, bus gerai". juolab, kad Verbaitis atlaikė dvi grupes prieš tai, o prie garso pulto nebuvo labai jau lengva prieiti.

ne vienas sakė, kad sugrįžus groti Arvydui, vėl atsirado "greeniškas" grūvas, net grojant ir žiauresnius gabalus.

kažkaip gerai jis taško. Konanas, netikėtai greitai apsigrojęs po pertraukos, taip pat suteikė apsilpusiems pučiamiesiems solidų pamatą. gaila, kaip dažniausiai būna, dūdos kentėjo dėl blogo įgarsinimo.

žmonių buvo tiek, kad vietos buvo mažai net ant scenos, kur įsikūrė "rūbinė" ir, nerealu, bet "čilautas", t.y. čia lūžo pavargusieji ir norintys ramybės. paskui pradėjau "etninius valymus", nes nebuvo kur apsisukti. dėl to smarkiai nukentėjo "Speed", nes beveik nepadainavau. kažkaip supykau, kad vieni turi grūstis, o kiti kaip pliaže gulinėja ant scenos ir labai nepatenkintais veidais žiūri, kai juos užkliudai.

grojom pagal Arvydo "Happy Beat" sudarytą playlistą, kuris, reikia pastebėti, suėjo gana sklandžiai. netrūko jokios stygos, negriuvo mikrofonai, didesnių suklydimų nebuvo, todėl pavyko palaikyti tinkamą aukštį. užgrojus "Skata", atgijo net tie pakampiai, kurie iki tol tik ramiai lingavo - geras jausmas matyti tokį "Green" klubą. ir pagauti vieno ar kito pažįstamo žvilgsnį. juolab, kad visas šitas pozityvios energijos tūsas atpirko beveik visą naujo "Kablio" numerio tiražą.

++++

viršun


#2 - kovo 24 d., Vilnius, ex-kino teatras "Pergalė"

jei dr.Green karjeros pradžioje kas nors būtų pasakęs, kad grosime su prancūzais Ejectes Vilniuje, o koncerte šokinės apie 500 žmonių, būtume pasukioję pirštą prie smilkinio arba tik nusijuokę. tuomet tai skambėtų visiškai nerealiai... o dabar visa tai jau praeityje.

"Tactus" pradėjo vidutinio kalibro grupių koncertų ciklą "Contra". su mūsų pagalba padarė prancūzus Manipulators, vėliau pasikvietė Jimi Tenor. paskui atsirado frankofonų pinigų, kuriuos reikėjo per tam tikrą laiką išleisti prancūziškai grupei. atmintyje iškilo Ejectes, kuriuos ir pasiūlėm "Tactus". deja, dėl skirtingo požiūrio į reikalus ir buko "Tactus" sustabarėjimo, koncerto dienos sulaukėm su kartoku prieskoniu. už tai pramušėm, kad koncerte dvigubai pigiau apsilankytų beveik 100 žmonių. po organizatorių "gimnastikos" gavosi, kad mes surinkom jiems 800 lt už pigesnius bilietus, o jie už tai "nurašė" visą mūsų honorarą. šou verslo rykliai, blia...

pradėjom nuo soundčeko. prancūzai sakė, kad čia garsas kaip "church". aidi aidi viskas. nors ant scenos garsas buvo visai nieko, tačiau, neturint garso operatoriaus, tik ant scenos ir gali pasidaryti garsą. salėje viskas priklausė nuo "Combo" specialistų.

keistokas tas "apšildančios" grupės vaidmuo. ne taip dažnai tenka jame atsidurti. grojom su tuo pačiu playlistu kaip ir koncerte-pirtyje "Green" klube prieš tai.

nuo pat pirmųjų gabalų prie scenos atsirado kelios dešimtys žmonių. salėje dar buvo ganėtinai tuščia, nes publika neskubėjo rinktis. tačiau baigiant groti, prie scenos jau marmaliavo visai padorus tūsas.

pagrojom kiek daugiau nei pusvalandį. turbūt jau seniai nesugrojom taip kokybiškai ir be jokių stygų nutrūkimų, būgnų sulūžimų, pučiamųjų derinimųsi, tekstų užmiršimų. viskas tvarkingai, gal net per daug, t.y. kad dėl to dingo dalis draivo. kartais kildavo mintis, ką čia dabar padaryti, kaip pasisukti, bet daugumą laiko ėjo savotiškas transas - gero koncerto atributas. pabaigoje jau ir Verbaitis vos špagato nepadarė bešokdamas. sakė, net Gediminas šypsojosi. "East Europe Ska" sukėlė turbūt didžiausią šurmulį. nors ir nelabai ryžtingai, tačiau po neilgos pauzės pasigirdo gana darnus "pakartot! pakartot!" sugrojom dar 2 gabalus ir baigėm su reanimuota "Skata". kaip apšildanti grupė, tikrai padarėme savo darbą, nes prieš pradedant Ejectes, salėje jau tvyrojo visai įkaitusi atmosfera.

paskui buvo Ejectes su keliais bisais, koveriais, galų gale bosistas paėmė mikrofoną ir viskas baigėsi pankroko klasika. atrodė, kad prancūzai nebenulips nuo scenos. o žmonės šypsojosi ir šoko. pagaliau Lietuvoje įvyko kažkas panašaus į ska koncertą.

čia guli krūvelė nuotraukų iš koncerto...

++++

viršun


#3 - balandžio 1 d., Cesis (LV), festivals "Plastilina butaforija 2"

pirmas koncertas Latvijoje po to, kai 2004-ųjų vasaros pabaigoje apšildėme Spitfire Rygoje ir pirmas Cesyje iš viso. ši išvyka buvo suplanuota kaip apšilimas prieš planuotą 3 savaičių turą po Europą. deja, nepavykus iki galo susitarti dėl koncertų teko atšaukti kelionę dėl daugybės "skylių".

nors išvažiavom iš karto po pietų, Cesį pasiekėm tik vėlokai vakare, kai festivalis buvo jau gerokai įsisiūbavęs. klubą radom gana lengvai - pačiame miesto centre (buvusiame? esamame?) stovinčiame kino teatre įsikūręs klubas "Melnais kakis", ar kažkaip panašiai, kvietė užsukti, paleidęs bėgančią eilutę ant fasado. viduje griaudėjo metalas ir, anot Verbaičio, virė "teenage riot na maxa".

pažiūrėję į ant sienos kabantį playlistą, apsidžiaugėm, kad grosim už valandos, bet netrukus sužinojom, kad grojimo tvarka jau sugriuvus ir galų gale grojom po 3 valandų. iki tol trynėmės ankštuose užkulisiuose, klausėm kitų grupių (įstrigo tik po mūsų galingai groję In.Stora), gėrėm alų, bendravom su pažįstamais.

kaip kažkada Šiauliuose, festivalį nedideliame Latvijos miestelyje organizavo kelios merginos. Cesio klubas buvo perpildytas - apie 400 žmonių tūsinosi kas kaip išmanė. deja, paskui sužinojom, kad klubas su merginomis elgėsi nelabai draugiškai, pasiimdamas sau liūto dalį uždarbio.

ant scenos užlipom apie 2h nakties, truputį užsipisę, truputį inpisę. prieš tai grojusios dvi "lėtos" grupės atšaldė aistras ir praretino gretas - pakampiais pastebimai daugėjo lūžusių.

kažkaip tokie maratonai po 7-8 grupes neveža, nors Latvijoje tai gana įprasta. pagrojom energingai, gal kiek chaotiškai, bet konkrečiai. kas dar turėjo jėgų, šoko, kiti žiūrėjo pasitraukę nuošaliau. kažkoks metalas vis rovėsi dainuoti, kitas vos neįkalbino Gedimino šokti nuo scenos. buvo juntamas toks truputį atidirbinėjimas - laukimas padarė savo, nors po kelių bokalų jaučiausi visai nieko.

po koncerto važiavom nakvoti pas bičiuką, kur reikėjo būti labai tyliai, kad nepabustų jo sesuo (ji, žinoma, vistiek prabudo :). ryte pro langus pradardėjo čigonų laidotuvės su raiteliais. pasukom link Kuldygos per Rygą... nuotaika taisėsi, nes aiškai žinojom, kur važiuojam - ten negalėjo būti blogai.

+++

viršun


#4 - balandžio 2 d., Kuldyga (LV), diy kultūros centras "Zabadaks"

Kuldyga jau kokius 3-4 metus yra savotiška dr.Green ambasada Latvijoje. kažkada vienas vietinių veikėjų taip ir pasakė: "my vsiu Kuldygu posadili na vas". mums taip pat patinka čia groti, nesvarbu, ar festivalyje "Tabūns", ar "Zabadaks". bet svarbiausia, kad čia visada sutiksi būrelį žmonių su kuriais galėsi smagiai praleisti laiką. o čia, žiūrėk dar pažįstami iš Klaipėdos atvažiavo pakvėpuoti grynu oru.

man "Zabadaks" pasirodė dar labiau apgyventas ir šiltas nei anksčiau. Mindas susiraukęs sakė: "va, todėl ir reikia ieškoti "Green" klubui naujos vietos - kad galėtume padaryti kaip čia". iš karto gavome po dubenį sriubos ir kambarį antrame aukšte ramiai pabūti.

išmetėm kapeiką, kad mes grosim pirmi, o vengrai hardkorovcai Blood Is Fire - antri. kol artėjo vakaras parduotuvėje apsirūpinome keliais bambaliais alaus ir bonka viskio "Scottish Collie" su šuniu ant etiketės. atrodė, kad nesusirinks žmonių, tačiau valanda prieš koncertą viduje jau burbuliavo linksmas šurmulys - apie 100 žmonių.

ilgai netempdami pradėjome. nuo pat pradžių užsikėlėme energijos lygį. žmonės kelis gabalus pastovėjo droviai atsitraukę nuo scenos ir vos judėdami.

bet dar po kelių gabalų prieš akis mirguliavo šokinėjantis banguojantis gyvas žmonių kamuolys. nepaisant kelių pauzių dėl derinimosi ir pedalo lūžimo, koncertas vyko "pagal Kuldygos scenarijų" - sėdintys ant dr.Green gavo savo dozę. biso groti netgi nereikėjo - žmonės ir taip išsikrovė, o oras salėje virto drėgna mase. atrodo, neypatingas koncertas, bet kažkoks mielas.

pagrojus, prasidėjo toks bendravimas, kad vengrų pamačiau tik paskutinį gabalą. jo paklausęs, visai nenusivyliau - Blood Is Fire buvo panašesni į "noriu būti žvaigžde" macho berniukus, nei nuoširdžius paprastus vaikinus. užtat lauke, prie laužo ir viduje virė "zabadaksinimas" - kažkas iššifravo, kad "zabadaks" iš kitos pusės reiškia "skadabaz", Arvydas su vietiniais kūrė lietuvių-latvių folko grupę, Mindas prieš lūšdamas labai norėjo kažką iškepti, Verbaitis su Krilu aiškinosi, kas skaniau: krabų lazdelės ar su lupenomis virtos bulvės ir pan.

ryte pažadino vengrai, kurie nekreipdami dėmesio į miegančius aplink, pradėjo kelti triukšmą. nuomonė apie juos visai sublogo. bet nusileidus į pirmą aukštą, nosį pakuteno "pankukų" kvapas - vietiniai jau ruošė pusryčius. šiaip ne taip išsikrapštę, pasukom vairą link namų...

+++1/2

viršun


#5 - gegužės 14 d., Klaipėda, Grūdų sandėlys

panašiai kaip buvo su prancūzais Ejectes, mums vėl pavyko atvežti į Lietuvą vieną savo mėgstamų grupių. Memelyje tradiciškai buvo organizuojamos vokiečių kultūros dienos. iki šiol kelis metus ta proga vykdavo gana masyvūs šokių muzikos renginiai "Baldai", tačiau šiemet vokiečiai nusprendė pasukti undergroundo link. juolab, kad ir pats "Baldų" pastatas buvo sulygintas su žeme. beje, tai paskutinis toks vokiečių renginys, nes jų kultūrinė švietimo misija jau baigiasi...

iš pradžių turėjo atvažiuoti merginų grupė Crazeee iš Berlyno, tačiau jos susipyko ir išsiskirstė. liko renginiui skirti pinigai - reikėjo grupės iš Vokietijos. pasiūlėm savo senus pažįstamus Guts Pie Earshot, su kuriais dar 2000-aisiais grojom puikiame festivalyje "Kulturschock" Berlyne. vėliau mūsų keliais buvo susikirtę Veimare.

. nors per ilgus savo gyvavimo metus grupė sumažėjo iki dueto, jie išliko keisti ir įdomūs. tuo pačiu vokiečiai sugrojo koncertą ir "Green" klube Vilniuje.

Klaipėdoje įvykius koordinavo Cinikas, pastaruoju metu su pagalbininkais organizuojantis underground renginius uostamiestyje. geresnę vietą nei grūdų sandėlys (vietoje kurio netrukus turėtų būti gatvė ir nauji namai) buvo sunku rasti. apgriuvusi industrinė aplinka, bėgiai, seniukas, statantis savo laivą, šalia - aprūgusi Danė.

nors KLPxDIY chebra ir nuogastavo, kad gali neprisirinkti žmonių, jų atėjo virš 200 ir koncerto erdvėje buvo maloniai tiršta. gaila, bet scenos iš esmės nebuvo, todėl muzikantus realiai matė tik kokie 20-30 žmonių.

jų pačių pageidavimu, pirmi pradėjo Guts Pie Earshot.

daugeliui tai buvo tikras netikėtumas. plakate jie, beje, buvo apibūdinti kaip "eksperimentinio pankroko grupė". tačiau savotiškai melancholiška jų kūrinių nuotaika greitai apėmė didžiąją dalį žmonių. žinantys, kad anksčiau jų sudėtyje buvo ir klavišai, ir bosas, ir, žinoma, vokalistė gal kažko ir trūko, bet juk tai žinojo tik keli žmonės...

po palyginti ramios vokiečių muzikos, dr.Green visiems tapo "pagaliau būgnai ir fūzai" grupe. nuo pat pirmojo gabalo prasidėjo šokiai-pokiai, minioje šmėkščiojo pažįstami veidai iš Kaliningrado, Kuldygos, Vilniaus, tie patys vokiečiai, vėliau besistebėję ant kiek greitai grojam. garsas nebuvo idealus, vietos pajudėti beveik nebuvo, bet energija, sklindanti iš žmonių buvo tikrai uždeganti. kaip ir vokiečiai, sugrojome keletą gabalų bisui. sako, grojom labai trumpai? bet mes niekada negrojam tol, kol salėje nelieka žmonių.

po koncerto prasidėjo visokie bičiuliavimaisi ir pokalbiai - vienas geresnių tokių renginių momentų. visi buvo labai patenkinti renginiu. tada palikom Guts Pie Earshot vietinių "vokiečių" globon ir trijų auto karavanu pajudėjom link nakvynės Palangoje. kitą dieną dar buvo "ramybė", jūra, kurortas. puikus savaitgalis.

+++1/2

viršun


#6 - liepos 30 d., Palanga, klubas "Ramybė"

kai gegužę po koncerto Klaipėdoje eilinį kartą lankėmės "Ramybės" bare, šeimininkas kiek paslaptingai šypsodamasis klausė: "ar atvažiuosit pagrot pas mus į klubą?" atrodė, klausimas daugiau simbolinis, nes: a) "Ramybė" ir jos atmosfera bei dr.Green garsai atrodė nelabai suderinami b) tuo metu klubu dar nelabai kvepėjo. tiesa, pastatą, kur viskas bus, parodė.

kažkada vėliau iš Palangos paskambino gana senas pažįstamas Teodoras ir pakvietė atvažiuoti pagroti. nors buvom užsiėmę "Darom" festivalio statybomis ir nusprendę vasarą negroti, nusprendėm, kad "kurort punk" ansambliui būtų pats tas prieš festivalio finišo tiesiąją kiek prasiblaškyti.

sinoptikai žadėjo vasaros karščių rekordą, bet važiuodami išgirdome, kad 1994-ųjų rekordo +35 pamušti nepavyko - "tik" +32. pirmą kartą važiavome naujuoju busiku "mercedes 100 euroliner". tiek techninės, tiek komforto charakteristikos - senuko "renault tragic" nenaudai.

šiaip Palangoje pastaruoju metu būname ne taip retai - po visų koncertų Klaipėdoje važiuodavome čia pas Ciniką nakvoti. tačiau paskutinį kartą grojome čia prieš ...8 metus legendinėje "Juodojoje skylutėje". tada dar tik keturiese, be jokių dūdų...

"Ramybės" interjeras gal ir ne visai "mūsų", tačiau maestro Litvinas pasistengė, kad garsas klube būtų kokybiškas. tikrai labai labai ne daug klubų Lietuvoje galėtų su juo varžytis. kaip sakė Teodoras, čia vien todėl verta atvažiuot, kad išgirstum visus mėgstamo atlikėjo kūrybos niuansus, kiti pažįstami po koncerto sakė, kad pagaliau buvo galima paklausyti ir mūsų tekstų.

ne daug trūko, kad būtume groję pilna sudėtimi, tačiau Gediminą dieną prieš tai paguldė į ligoninę. liko Konanas ir Milda - pirmą kartą tokia kombinacija. Konanui teko atlaikyti visas dažniausiai Gedimino grojamas soluotes.

klubas gana erdvus, tą dieną Palangoje vyko daugybė visokiausių koncertų, todėl buvo kiek neramu, ar ateis žmonių. Teodoras ramino, kad ateis daug skeiterių, kurių varžybos vyko pajūryje, tačiau jie nepasirodė. daugumą sudarė įprasta mūsų publika, suvažiavusi iš visur. viso buvo apie 150 žmonių, o tai atrodė jau visai nieko.

apšilimo nebuvo - nuo pirmų akordų prasidėjo šokiai.

tačiau reikėjo įsijausti mums patiems. reikia apsiprasti, kai girdi kiekvieną garselį. būna, kad tai trikdo, bet čia ne tas atvejis. kaip tik pradedi tuo mėgautis. turbūt pirmą kartą per vieną koncertą pagrojom net 2 visiškai naujus gabalus.

kartais akyse pradėdavo po truputį balti - langų negalima buvo atidaryti dėl garso, o ventiliacijos sistema dar nepajungta. no good. tai jautėsi ir publikoje. bet pavyko sudaryti gerą banguojantį playlistą ir atgroti truputį virš valandos (kas mums yra gana daug). juokinga, kad daugelis gabalų labai jau tiko netoliese esančiai Basanavičiaus kloakai.

baigėme nei šiaip nei taip. lyg ir pažadėjom, kad dar pagrosim, bet paskui apsisprendėm, kad nebe... niekas per daug ir neprieštaravo - dauguma jau buvo išbėgę gaudyti gryno oro į lauką.

viskas būtų ir pasibaigę tokia skambia nata (pridėjus pasimaudymus jūroje ir išgėrimus kopose), bet viena "feministė", apimta alkoholinės psichozės ne tik suplėšė Teodorui maikę, bet ir išdaužė nemažai šimtų kainuojantį durų stiklą - akimirksniu nubraukė galimybę daryti "Ramybėje" panašaus tipo renginius. Dar labiau pikta, nes viduje publika elgėsi tvarkingai. Tuščia puodybė lieka tuščia, nesvarbu ar ji skusta ar dreduota.

++++

viršun


#7 - rugpjūčio 6 d., Zasinas, diy open air jam "Darom 2005"

Pavasarį kilo idėja, kad jau pribrendo reikalas daryti festivalį kur nors gamtoje. Juolab, kad dar praėjusiais metais tapo aišku, kad festivalio "Tabūns" Latvijoje nebebus - atsirado tuščia niša. Likimas suvedė su festivaliuko "Kur tu, žole?" organizatoriais, sutikusiais daryti festivalį jų sodyboje ir 12 hektarų aplink ją.

Vasarą savaitgaliais pradėjom statybas: pagrindinė scena, lauko tulikai, tiltas per upę, tvarto ir klojimo tvarkymas. Bestatant kilo mintis, kad ir patiems reikėtų pasirodyti ant savo pastatytos scenos. Senai jau buvom begroję (išsk. kurortinį išlindimą Palangoje) - dar vienas festivalio masalas.

Kelios dienos prieš festivalį darbų apsukos vis didėjo: tą paimk, ten prikalk, nuvažiuok ir atvežk, nunešk ir atiduok šitą, ten reikia to, o tas dar nepadaryta ir pan. Verbaitis su "Tamsta" crew prižiūrėjo pagr. sceną, Mindas tvarkė įvairiausius išlendančius nesklandumus, Arvydas maitino festivalininkus bagetėmis su įdaru, Konanas intensyviai dalyvavo futbolo turnyre (II vieta), Domas ganė muzikantus ir jų honorarus - žodžiu, visi kažką labai veikė.

prieš koncertą vieni kitų su šypsena klausinėjom "O tai dar grosim?" nes atrodė, kad ir taip jau tuoj nugriūsim. šeštadienio vidurnaktį užlipom ant scenos. jau jungiantis pradėjo kauptis energija. žmonių minia buvo tikrai pakankama užkurti geram koncertui. vėl grojom su Konanas-Milda pučiamųjų duetu. greitai susijungę, daug nelaukę pradėjom, žiūrovų įtikinėti irgi nereikėjo - slėnyje prie Širvintos energija skraidė pirmyn atgal. kadangi scena buvo ne visai lygi, tai kartais vis užmesdavo į kokį nors šoną. Verbaitis šokinėjo beveik visą koncertą, pūtikai iš viso buvo šokio sūkuryje.

truputį pristabdė nutrūkusi styga, bet pabaiga vistiek buvo labai audringa ir nuoširdi. nors kartais nuo šokinėjimo ir neužtekdavo kvapo viską išdainuoti. nori nenori, bet jautėmės šį tą nuveikę, kad visas šitas renginys įvyktų. todėl net ne visai kokybiškas atlikimas buvo nebesvarbu ir negadino nuotaikos.

iš tikrųjų sunkoka išreikšti emocijas, kurios apėmė per visą tą savaitgalį. žmonės šypsojosi ir tūsinosi, nors kiaurą dieną pylė lietus. visi vieni kitiems buvo draugiški ir incidentai buvo tik dėl vietinių "kaubojų". visa festivalio organizacinė struktūra veikė daugiau mažiau be sutrikimų. ir atlikėjai atrodė patenkinti. net ir Dublicate, pasirodę festivalyje tik apie 7 h ryto, kai jų klausė tik kelios dešimtys nuvargusių žmonių... daug garsų, vaizdų, pažinčių, kalbų. pamirštas miestas bei jo rūpesčiai. ir žodis "darom", skambantis įvairiausiame kontekste.

pirmą ir turbūt paskutinį kartą, grupės pasirodymas (ir visas festivalis) gauna maksimalų įvertinimą, nes ne vienas žmogus įvertino savo vertybių skalę iš naujo. ar bent jau suabejojo.

+++++

viršun


#8 - lapkričio 12 d., Vilnius, "GreenClub"

Šiemet negrojam daug koncertų, tačiau beveik visi jie įsimena intensyvios emocijų audros su daug garso, prakaito, šypsenų, malonaus nuovargio, potūsių.

Koncertas gimė prisiminus, jog SC - ilgiausiai gyvuojanti LT undergraundo grupė, dar niekada negrojo "Green" klubo scenoje kaip headliner'iai. Apšildyt juos apsiėmėm mes.

Dvi lietuviškos grupės ir iš kažkur pasklidę gandai apie klubo uždarymą surinko nerealų skaičių lankytojų - klubo patalpos tiesiog springo nuo įvairiaspalvės publikos, kurios buvo apie 400 vnt.

Ramiai susiderinę garsą ir neslegiami "pagrindinės" grupės naštos, pradėjom. Vėliau žmonės sakė: "Jautėsi, kad grojat kaip namie". Pavyko surinkti pilną pastaruoju metu byrančią pučiamųjų sekciją - tas irgi davė teigiamų garsų. Be to, pirmą kartą išbandžiau naująjį prietaisą - aidų mašiną. Tiesa, ne visada vietoje ir sėkmingai, bet daugeliui šis prieskonis pasirodė įdomus.

Kaip jau įprasta pastaruoju metu, playlist'ą dėliojom begrodami - po 2-3 gabalų rinkinius. Pilna žmonių salė netruko reaguoti ir iš jos pasipylė energijos dozė, kurią buvo sunku atlaikyti.

Įkaitę žmonės krovė ant scenos savo striukes, paltus ir kuprines (kartais užmesdavo daiktus ir delay'ėjus tuo pačiu jį įjungdami:), lipo ir šokinėjo patys.

Visą koncertą atgrojom vienu atsikvėpimu, o po audringų reikalavimų dar užgrojom "East Europe Ska". Patiko, kai pradėjus groti "Double Game", reikėjo nukrapštyti kažkokį bičiuką nuo scenos. Įtikinus jį nulipti nuo scenos, reikėjo groti toliau. Kad vėl nekartoti to pačios pradžios, pradėjom tiesiai nuo dainavimo - išėjo švariai kaip pas NoMeansNo :).

Po mūsų ilgai derinęsi savo performansą pradėjo SC, puikiai susitvarkę su headliner'ių pareigomis. Pasipuošę ūsais ir spec.kostiumais jie juokėsi, kriokė, dainavo, repavo ir netgi sugrojo Pixies "Where Is My Mind" koverį.

Po koncerto "Green" klube dar vyko pasisėdėjimas, priminęs "Kablio" laikus. Nors paskui sužinojom, kad kieme vyko kažkokios muštynės, iš esmės koncertas buvo labai pozityvus šeštadienio vakaras.

+++1/2

viršun


#9 - lapkričio 25 d., Kaunas, "Posėdžių salė"

Viskas kažkaip sėkmingai sugulė, kad šis koncertas buvo toks truputį "most wanted". Kauniečiai jau prieš kurį laiką perkėlė savo renginius iš a.a. "požeminio ringo-Galeros" į daugiau mažiau savo erdvę - gana jaukią salę pokarinio administracinio pastato palubėse 4 aukšte. Lagamino Turinys neseniai išleidę savo pirmąjį albumą ir esantys ant bangos. Ir mes, groję Kaune daugiau nei prieš metus. Pati Posėdžių salės lokacija labai smagi - ant didžiulės sankryžos Savanorių pr.

Ten mus ir pasitiko vietiniai veikėjai, bematant padėję susinešti visus daiktus į viršų. Salė ir jos prieigos jau buvo pilnos žmonių - vyko kino seansas. Pakeliui į tuliką viliojo geras old school kabakas, o aktų salėje vyko kažkoks senjorų pasilinksminimas. Dialogas prie WC: "Praleiskit vyresnius be eilės" - "Ne, mes irgi myžt norim".

Žmonių vis daugėjo - buvo aišku, kad į maždaug 150 žmonių talpumo salę tikrai nepateks visi norintys. Organizatoriai, džiaugdamiesi renginio sėkme, vis dėlto parinosi, kaip čia viską suvaldyt. Mes tuo tarpu susiradę kiek mažiau prirūkytą kampą gurkšnojom brendį ir stebėjom paauglišką maištą.

Prasibrovus pro laiptinėje tvyrojusį salsvą aromatą ir vėmalų balutes, įkišome galvas į salę - ten savo vantomis vanojo Lagaminai. Matėsi ir girdėjosi tik nuotrupos - visa kita sugėrė minia. Virš 200 įvairiausių žmonių malėsi pirmyn atgal.

Atlaisvėjus keliui, pradėjome ruoštis. Kol kas buvo lyg ir nieko.

Į tai, kad kažkas labai stengėsi įjungti ventiliatorių, nekreipiau dėmesio. Vėliau dėl to gailėjausi... Garsas buvo ne koks, tačiau nebuvo laiko bandyti išspausti kažką geresnio. Vokalas pajungėm per dylėjų, tačiau pastarasis buvo kreivai pajungtas į elektrą, todėl vokalas kartais dingdavo. Minia buvo jau pakankamai įsisiūbavusi, jų išskiriama energija persidavė ir mums. Priekyje Lagaminai savo baltais marškiniais daugiau mažiau atliko apsauginių vaidmenį, tačiau tuo pačiu ir padainuodavo priedainius :)

Koncertui įpusėjus pradėjo ...lyti. Kadangi prieš koncertą salėje buvo +5, tai žmonėms prikvėpavus sienos ir lubos pasidengė kondensatu. Vėliau juokavom, kad reikia jį surinkinėti ir pardavinėti kaip "eau de punk" arba "eau de teen spirit". Atsakingi žmonės pradėjo žvalgytis į palubėje kabančius laidus. Laimei, trumpo sujungimo nebuvo.

Pagrojom kiek chaotiškai, bet intensyviai. Nelengva, kai nelabai girdi, ką dainuoji ar groji. Kita vertus, publika daugiau mažiau žinojo kas prie ko, tik naujesnius gabalus priėmė santūriau. Po koncerto apturėjom jaukų virtuvės vakarėlį ir knarkimo konkursą.

+++

viršun


#10 - lapkričio 26 d., Kaliningrad (RUS), klubas "KiberDa"
Pastaraisiais metais mūsų keliai vis susikirsdavo su veikėjais iš Kaliningrado. Pirmas blynas prisvilo: grojom gana juokingoje gamyklos aktų salėje, žmonių atėjo mažai, miegojom susigrūdę viename kambaryje. Vienas nedaugelio pliusų buvo vasara.

Kaliningrade "pasidaryk pats" mąstysena dar gana nauja. Daug populiaresnis old school punk požiūris, grupių populiarumas priklauso daugiausia nuo to, ar jos rodosi ekrane ir pagal jų populiarumą plačiojoje Rusijoje.

Gana sėkmingai įveikę sieną: "Mes dar jauna roko grupė, neturim jums ko padovanoti", atidardėjom iki miesto. Pasitikusi manekenė (dar pernai ji buvo pajuodusi auskaruota gotė-alternatyvščikė :) nulydėjo iki vieno iš nedaugelio išlikusių senų pastatų. Čia įsikūręs interneto klubas, o jo užkulisiuose creative brigade "Sugar Head" įsirengė nedidelę koncertų salę. Būtent šio susivienijimo gimtadienyje ir grojom.

Lagaminai dėl busiko gedimų, deja, nepasiekė Kaliningrado, todėl likome programoje vieni. Užkandę gimtadienio torto ir išgėrę, anot Ve, "piktos kavos" daugiau nei už 6 lt (tokią kainą už kavą Vilniuje sunku rasti), pradėjom. Iš pradžių buvo šaltoka visomis prasmėmis, žmonės reagavo vangiai. Šįkart garsas buvo labai geras ir švarus, gal tik operatorius per daug prisilaikė pozicijos, kad vokalas turi girdėtis "normaliai".

Pagrojom tvarkingai, bet kažkaip ne iki galo. Keliose vietose pasiekėm vakarykštį lygį, bet daugumą gabalų tiesiog atgrojom.

Gaila, su mumis nesiryžo važiuoti Gedas - trūko jo saxo pavinguriavimų. Beje, koncerto pristatyme jis buvo apibūdintas kaip "trapus padebesių orkestro angelas, slapta apsilankęs orgijoje". Gal pritrūko jau įprastu tapusio publikos palaikymo, o ją uždegti neužteko pajėgumo?

Apie 50 žmonių reagavo įvairiai, bet iš esmės gana santūriai. Tik nulipus nuo scenos ir pradėjus krautis daiktus, pradėjo klausinėti, kodėl taip trumpai pagrojom, gal davaj dar ir pan. Koncerto metu žiūrint į juos atrodė, kad yra kitaip. Nustebino iš vieno nusilakusio bičiuko išgirstas palyginimas, kad "pagal dramaturgiją jūs panašūs į The Fall".

Po koncerto kartu su būreliu vietinių nuvykome į išnuomotą 3 kambarių ir butą ir čia mūsų laukė mega-kvartirnikas su daug visko. Materialistai diskutavo ir idealistais. Visi rėkė ir dalyvavo iškart keturiuose pokalbiuose. Ryte Konanas atsikėlė ir jau ruošėsi organizuoti išvažiavimą, bet virtuvėje užtiko begeriantį Verbaitį, kuris liepė vėl eit miegot.

++1/2

viršun

dr.Green
post po box 790 / Vilnius LT 2050 / Lithuania
email drgreen at hardcore.lt
phone +370 699 53 201 (Tomas)