2003-02-0602--vasario2003-02-1502--vasario2003-04-0404--balandžio2003-04-0504--balandžio2003-04-1104--balandžio2003-04-1204--balandžio2003-04-1304--balandžio2003-04-1404--balandžio2003-04-1504--balandžio2003-04-1604--balandžio2003-04-1704--balandžio2003-04-1904--balandžio2003-05-0805--gegužės2003-05-0905--gegužės2003-07-0507--liepos2003-10-3110--spalio2003-11-0711--lapkričio2003-12-2012--gruodžio Vilnius HC: dr.Green: KONCERTŲ APŽVALGOS: 2003

   dr.Green post po box 790 / Vilnius LT 2050 / Lithuania email drgreen at hardcore.lt phone +370 699 53 201 (Tomas)
dr.GREEN koncertai

koncertai mūsų pačių vertinami penkių kryžiukų sistemoje:
+ - nesėkmingas seansas: pacientas mirė
++ - seansas nepavyko: sveikas pacientas "gavo" ligą
+++ - normalus seansas: pacientas koks buvo, toks ir liko
++++ - seansas pavyko: pacientas beveik pasveiko
+++++ - puikus seansas: pacientas pasveiko ir įsirašė į "Ž.D."


#1 - vasario 6 d., Vilnius, "Senasis rūsys" #2 - vasario 15 d., Vilnius, Lenkų kultūros namai #3 - balandžio 4 d., Šiauliai, "Bendradarbei"
#4 - balandžio 5 d., Klaipėda, "Klaipėdos grūdai" sporto salė #5 - balandžio 11 d., Ratomka (Belarus), kultūros namai #6 - balandžio 12 d., Maskva (RUS), R-klub
#7 - balandžio 13 d., Maskva (RUS), klubas "Zaboj" #8 - balandžio 14 d., Sankt Peterburgas (RUS), klubas "Orlandina" #9 - balandžio 15 d., Sankt Peterburgas (RUS), klubas "Fish Fabrique"
#10 - balandžio 16 d., Sankt Peterburgas (RUS), klubas "Moloko" #11 - balandžio 17 d., Turku (Suomi), studentų klubas "Tvo" #12 - balandžio 19 d., Helsinki (Suomi), diy centras "Vuoritalo"
#13 - gegužės 8 d., Kaunas, baras "Galera" #14 - gegužės 9 d., Vilnius, "Green" klubas #15 - liepos 5 d., Kuldyga (LV), festivalis "Tabūns 2003"
#16 - spalio 31 d., Telšiai, dažasvydžio angaras #17 - lapkričio 7 d., Kaunas, baras "Galera" #18 - gruodžio 20 d., Vilnius, "Green" klubas

#1 - vasario 6 d., Vilnius, "Senasis rūsys"

2003-ųjų pradžia nežada nieko gero: negana to, kad buvom priversti galutinai uždaryti savo numylėtąjį "Green" klubą, tai ir kitur neišeina pagroti... Panašu, Vilniaus meras A.Zuokas rimtai užsiėmė išvalyti miestą nuo "padugnių" ir "landynių"...

Pradžia nežadėjo nieko blogo - "Senajame rūsyje" rinkosi publika. Smagu, kad atėjo daug senų (ir vyresnių) pažįstamų. Prieš koncerto pradžią jau buvo visai sunku nusiirti nuo vieno baro galo iki kito - seniai jau Vilniuje buvom begroję.

Prieš pat koncerto pradžią prie scenos atsirado keletas vyriškių juodomis odinėmis striukėmis ir pareiškė, kad koncerto nebus, nes baras neturi kažkokių licenzijų. Keli šimtai žmonių, žinoma, to neišgirdo ir net nesistengė to padaryti. Pamatę, kad nieko nebus juodastriukiai išėjo ir paraginom naujuosius ska kumyrus SLOPPY LIVIN' nieko nelaukiant pradėti.

Iš karto užvirė smagus katilas, tačiau netrukus jis buvo nutraukas jau rimtesnių policijos pajėgų, kurios iškart užėmė pozicijas tarp muzikantų ir publikos. Prasidėjo derybos, tačiau mentai nesileido į kalbas, tada prasidėjo dainos apie policiją ir lengvi užgauliojimai. Policijos garbei (jei tokia yra), reikia pastebėti, kad jie išlaikė ir konfliktų nekilo. Apie valandą visi nesiskirstė ir tikėjosi, kad gal viskas išsispręs. Deja, policininkai net nesileido į kalbas ir pamažu visi patraukė lauk. gerai, kad nors pinigus visiems atidavė.

Toks buvo koncertas, pradedantis, kaip jau minėjau, kažkokius nelinksmus metus...

-

viršun


#2 - vasario 15 d., Vilnius, Lenkų kultūros namai

labdaringas festivalis "Dovanokime šypsenas" buvo dalis akcijos, skirtos paremti Šalčininkų rajono vaikų globos namus: šeštadienį nuo pat ryto iki vakaro vyko folkloro atlikėjų pasirodymas, Eišiškėse (Šalčininkų raj.) vyko vienos žinomos Lenkijos tapytojos paveikslų aukcionas, dalį lėšų pervedė įvairios institucijos ir privatūs asmenys. iš viso buvo surinkta virš 6 tūkstančių litų (iš jų - 1300 lt už šį koncertą) + įvairių labdaros daiktų, kurie bent kiek palengvins vaikų gyvenimą.

viskas vyko gana keistoje vietoje - visiškai naujuose Lenkų kultūros namuose Vilniuje, kurių fojė labai jau primena kokią nors PKP (geležinkelio) stotį. smagiai nuteikė pats tikriausias bufetas su bulkutėm ir buterbrodais bei pasipuošusiais "bufetavais". šypseną kėlė ir "šv. trejybė": Lietuvos ir Lenkijos herbai bei kryžius per vidurį. apie 7pm fojė jau ūžė nuo alternatyvaus jaunimo - organizatorių paskaičiavimais susirinko apie 400 žmonių - daugelis jų "paaukojo" po 5 litus už įėjimą.

veiksmo vieta - didžiulė parketuota salė, kuriai pilnai užpildyti reikėtų bent tūkstančio žmonių. tačiau didesnė problema buvo per silpnas aparatas, nesugebėjęs nugalėti aidinčių erdvių - tarp būgnų ir vokalo girdėjosi tik neaiški košė. Nepaisant šių minusų, festivalis nuskambėjo gana smagiai.

prieš mus grojo šiauliečiai (jau vilniečiai?) AXIS - besirenkanti publika priėmė gana santūriai sėdėdami ant žemės. kažkada daug vilčių teikusių šiauliečių Brainers įpėdiniai varė kokybišką brit-popą. ska-punk propaguotojai SLOPPY LIVIN' skubėjo pagroti, nes be pučiamųjų jautėsi ne visai užtikrintai, be to, bijojo prisigerti. vokalistas G atrodė gana apatiškas ir dažnai atsukdavo žiūrovams nugarą. salę galutinai išjudino tarp underground ir pop scenos balansuojantys SPIČKI.

priekyje prasidėjo visai rimti šokiai, o po kiekvieno gabalo pakildavo miškas rankų.

po "Green" klubo uždarymo ir koncerto "Senajame rūsyje" nutraukimo pagaliau pasirodėm ir mes. deja, tik su vienu saksofonu - Gedas dar nebuvo atsigavęs po kojų operacijos. nors prie scenos iš karto atsistojo apsauginis, to neprireikė - salėje buvo pakankamai vietos visiems. palaikymas buvo aktyvus - gal todėl, kad seniai jau buvom groję, bet kažkaip sklandė ta energija po salę. kelis kartus smagiai plojausi, paslydęs ant alaus balos. nors garsas buvo baisus, scenoje viskas skambėjo pusėtinai ir susigrojom gerai, nors Saragosai kažkas ten vis slydo.

koncertą užbaigė hardkorovcai iš Šalčininkų SPLITFACE - sunkiausia festivalio grupė ir gal tai juos prislėgė. stygų trūkinėjimai dar labiau išmušė iš vėžių. publika pradėjo po truputį skirstytis... visi gavo pakankama dozę. organizatoriai buvo maloniai nustebinti pankų (nors publika buvo tikrai įvairiaspalvė, vis dėlto jų buvo dauguma) kultūringumu - išlaužtos WC durys ir keli maišai šiukšlių. Tą pačią naktį ten buvo kažkokių abiturientų orgijos, padariusios daug daugiau žalos...

+++

viršun


#3 - balandžio 4 d., Šiauliai, "Bendradarbei"

pagaliau Šiauliuose grojome ne festivalyje su šimtu grupių ir šimtais žmonių, o jaukioje nedidelėje patalpoje. dar smagiau, kad ta patalpa ne koks nors išnuomotas baras, o senų pažįstamų įrengtas rūsys, primenantis "Green" klubą Vilniuje. respekta tiems entuziastams, kuriems pavyko išmušti patalpas buvusiame banko pastate, šiuo metu savyje talpinančiame keliasdešimt jaunimo organizacijų. jei viskas bus gerai, Šiauliai turės puikią vietą įvairiausiems diy scenos renginiams.

taip sutapo, kad tą pačią dieną buvo neoficialiai švenčiamas 1-asis "Bendradarbių" gimtadienis. anot vietinių, besidžiaugiančių pagaliau atsipirkusiu tūsu, tiek žmonių dar nebuvo čia susirinkę. kol vietiniai herojai Brainers derinosi garsą, čiupau iš baro butelį alaus. hmmm, "Kalnapilis" 7:30 gal ir ne geriausias pasirinkimas :) kol grojo Brainers, visi kažkodėl sėdėjo ant žemės ir tai labiau priminė akustinės muzikos vakarą.

gal dėl to ir brit-popo meistrai sugrojo kažkaip be didesnio entuziazmo. tačiau atmosfera po truputį jau kaito. kita vertus, publika atrodė kiek susikausčiusi palyginus su festivaline minia, kurioje galima lengvai ištirpti.

mums pradėjus, visi jau buvo pašokę ant kojų ir "Bendradarbei" buvo beveik pilni. po pirmų akordų visi šoko į trasą, tačiau kažkaip keistai po 3-4 gabalų pastebėjau, kad gretos gerokai praretėjo - gal paskutinio autobuso sindromas, o gal šiaip neužvežė. tačiau tai nebuvo problema, nes linksmai užbaigėme su likusiais, nustebinusiais puikiu tekstų žinojimu.

paskui jau buvo pokoncertinis tūsas su karštu maistu, pagardintu konservuotomis diy gėrybėmis, "999" ir šachmatų partijos.

+++

viršun


#4 - balandžio 5 d., Klaipėda, "Klaipėdos grūdai" sporto salė

smagu, kad su Kaunu ir Šiauliais atsigauna ir kažkada savo scena garsėjęs uostamiestis. daugelis turbūt dar atsimena tokias puikias vietas kaip "Prieplauka" arba "Babilonas". o pastaraisiais metais čia buvo visiška tyla. todėl išgirdę apie galimybę groti Klaipėdoje iš karto sutikome. iš pradžių viskas turėjo vykti klube "Zoo", bet pastarojo valdžia užkėlė kainą iki 10 litų (kad neprieitų "brudų") ir žadėjo pasamdyti dvigubai daugiau nei paprastai apsaugos (kad visi sėdėtų!), tai su jais buvo greitai atsisveikinta. atšilus orams, viskas turėjo persikelti į "Bohemos" kiemelį, tačiau sugrįžus žiemai reikėjo vietos po stogu. taip buvo rasti taip vadinami "Kaukazo kalnai" - sporto salė su jo didenybe aidu-nesugaunamuoju.

atvažiavome anksti, tačiau prie "Bohemos" jau būriavosi žmonės - iš čia įgaliotieji sutartu laiku nuvedė į koncerto vietą. kol gurkšnojom alų smagioje aludėje "Labas" prie turgaus, salėje prisirinko tikrai nemažai žmonių ir kabėjo jau gana tirštas kumaras. iš balkonėlio palubėje vaizdas tikrai buvo įspūdingas. sceną po krepšiu puošė juoda paklodė su užrašu KLPxDIY.

koncertą pradėjo vietiniai BeesWax - amerikoniškas indie rokas su nukrypimais į grunge lankas. romantiška, švelnu, kartais ir aštriau, bet truputį nuobodu. derinomės gana ilgai. garso operatorius, atrodė, iš viso nelabai supranta, kas čia vyksta. kadangi scenos nebuvo, prie pat mūsų susirinko kokios trys eilės žiūrovų, o kiti lingavo visoje salėje. keista ir savotiškai smagu stumdytis su žiūrovais baudos aikštelėje.

grojome beveik apgraibomis, nes garsas pavirto į vieną didelį nesugaunamą srautą, tačiau energija, sklindanti iš publikos, nuvertė visas abejonių užtvankas. neseniai mačiau, kaip linksminasi underground renginių išsiilgusi Marijampolė, bet tokia pati Klaipėda atrodė bent 10 kartų įspūdingiau ir galingiau. kietai!

išėjus iš salės visų laukė balandžio mėnesio pūgos, o mūsų kelionė į Palangą miegoti. o ryte - malonus nuovargis.

++++

viršun


#5 - balandžio 11 d., Ratomka (Belarus), kultūros namai

beveik lygiai po 6 metų mes vėl važiuojam groti Lukašenkos nualintoje Baltarusijoje. tada mes buvom kitokie: jokių saksofonų, ne pilnas pusvalandis programos, jaunatviškas entuziazmas ir panašiai. tiesa, ir underground muzikos padėtis Baltarusijoje buvo kitokia: tuščia salė su kėdėmis, "dešovoje pivo ir buterbrody. motocykl harley davidson na scene!" (taip buvo parašyta koncerto plakate:) per 6 metus dr.Green tapo gerai žinoma diy scenoje aplink Lietuvą, o kaimyninėje Baltarusijoje užgimė judėjimas, savo entuziazmu ir energija gerokai lenkiantis mūsų, atrodytų, "visai nieko" sceną.

skirtingas pragyvenimo lygis užkerta kelią važiuoti groti vien į Baltarusiją, pasinaudojom tuo, kad keliaujam pakeliui į Rusiją ir mums nereikia apmokėti visko. nors užmokestis buvo didelis net Vakarų Europos mąstais, jo neužteko padengti vizoms ir pasienio mokesčiams. taip ir gyvenam. kai ateisim į ES, baltarusiai lik visiškai atkirsti nuo pasaulio...

kitas dalykas - problemos su naciais. prieš tai Toro Bravo koncertas buvo atšauktas dėl riaušių (iki šiol Minske sklando legendos, kad vietiniai antifa "įsigijo" naują smogiką (Čiubą), vienu smūgiu patiesusį virš 100 kg sveriantį nacį). dėl tos pačios priežasties koncertas vyko Minsko priemiesčio Ratomkos kultūros namuose, o skelbiama apie jį buvo tik patikimiems pažįstamiems. dėl to paties, ant scenos po stalu stovėjo Molotovo kokteiliai, o kiekvieno traukinio iš Minsko ėjo pasitikti antifa su beisbolo lazdomis. laimei, viso to neprireikė ir koncertas praėjo taikiai.

nepaisant aukščiau aprašytų trukdžių, susirinko apie 200 žmonių minia, salėje išsidėstė visai solidus distro. atmosfera buvo daug geresnė nei daugelyje koncertų Vakaruose arba Rusijoje, kur diy scena dar tik pradeda ridentis.

prieš mus grojo vietinės grupės Paragraf ir Basta Basta.

tai buvo pirmasis koncertas, kuriame grojo mūsų naujasis radinys trombonistas Justas (anot jo, "grynai" nusipelnė groti geresnėse vietose), kuriam, matyt, ši kelionė suteikė nemažai naujų įspūdžių. nuo pat pradžių buvo juntama, kad visi išsiilgę garsų iš anapus "kardono". nuo pat pirmo gabalo prasidėjo nerealus judesys su šokinėjimais nuo scenos ir kolonėlių griuvimais. energija, kurią spinduliavo auditorija, buvo net sunku atlaikyti. viskas ritosi kulversčiais. nerealu, bet daugelio dainų priedainius traukė visa salė. tai buvo didžiulis kontrastas purvynams ir troboms anapus kultūrnamio sienų. po biso šiaip ne taip pavyko įkalbėti, kad jau užtenka. visa tai priminė mūsų pirmąjį koncertą "tikrame" skvote Vienoje.

po koncerto apsilankėme name, kurį nuomoja vietiniai aktyvistai. anot jų, Minske už tokią kainą gautum tik aptriušusį 1 kambario butelį, o čia visai kitokios erdvės. sojos troškinys, arbata/kava, rankų paspaudimai ir mes jau sukam vairą link Maskvos.

++++1/2

viršun


#6 - balandžio 12 d., Maskva (RUS), R-klub

po visos nakties važiavimo (sustabdo mentas ir, pamatęs Ve barzdą, klausia "Jūs ką, tikintys?" Mindas atsako "Ne, nuo žiemos liko") ir kelių valandų klaidžiojimo po tą begalinį miestą (nežinom klubo adreso, tik žinom, kad netoli legendinės Šabolovkos), atrandam klubą, kuriame jau kažkada grojom.

niekas nepasikeitė - milicininkai prie durų, šeimininkai pagyvenę rokeriai, tas pats šaltas plytelėmis klotas backstage. tik žmonių šįkart bene dvigubai daugiau nei praėjusį kartą - apie 300 ir daugelis jų žino, ko atėjo. savimeilę šildo ir tai, kad vakar Maskvoje grojo Spitfire, o šiandien - SPb Ska-Jazz Review. nors kita vertus Maskva tokia didelė, kad visiems užtenka publikos ir... pinigų.

kol apšylam kojas, paklausom grupių Once You Will Cry And Call Me, Igraj Garmon! ateina jau ir laikas groti. po trumpo garso patikrinimo ir pradedam. iš karto prie scenos visi pradeda bėgti ratu - turbūt prisimokę iš Vakarų publikos. taip pat vyksta aktyvus šokinėjimas. maloniai nuteikia šokinėjantis barzdočius iš Irkutsko, tuo tarpu rubuilis iš Kalugos pradeda ne juokais užknisti.

bent jau man atrodo, kad atgrojam koncertą vienu įkvėpimu. nors publika audringai sutinka kiekvieną gabalą, vis dėlto nėra to vakarykščio baltarusiško nuoširdumo. kartais atrodo, kad taip reikia ir tiek: šiandien aš linksminuosi ir man niekas nesutrukdys. todėl koncerto pabaiga gana logiška: scenoje visiškai nebesimato muzikantų - tik gauja šokinėjančių žmonių. po mūsų jau aptuštėjusiai salei groja Zuname.

viskas baigiasi tuo, kad mes jau aiškinamės, kokia tvarka eisim į dušą, o išganingojo nakvynės buto durys užsikerta ir tik beveik po 3 valandų jas atidaro spec. tarnybos darbuotojas.

+++1/2

viršun


#7 - balandžio 13 d., Maskva (RUS), klubas "Zaboj"

prieš koncertą apsilankom turbūt didžiausiame pasaulyje piratinės produkcijos turguje "Gorbuška". randam net Oi Polloi :)

antrasis koncertas Maskvoje vyksta daug mažesniame klube, tiksliau studentiškoje valgykloje. matosi keletas tų pačių veidų. tačiau pati atmosfera kažkaip nedžiugina. net nežinau kodėl... gal klubo atstovai gana nachališkai prašantys duoti kompaktą ir vaidinantys, kad daug padarė, kad šis koncertas įvyktų, o paskui duodantys Maskvai tikrai juokingus pinigus... o gal kažkoks tolimas amerikoniškų tūsų antskonis, jei suprantat ką noriu pasakyti.

koncertą pradeda grupės More i Relsy, Thnx2alko, Loa-loa, Speed Kids: viskas nuo modernaus hardkoro iki gana paprasto pankroko. mes grojam paskutiniai. salė visiškai pilna - geras šimtas žmonių.

šįkart kontaktas su publika daug artimesnis, nes scenos beveik nėra. vėl prasideda bėgimas ratu, kadangi stoviu prie pat, atrodo, kad dainuoju kažkokiems maratono bėgikams :) juokinga, kad jie bando mane pakelti, bet tai sunkiai gaunasi ir prasmengu tarp kūnų. būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

daugelis po koncerto bando įrodyti, kad šitas koncertas buvo daug geresnis nei vakar R-klube, bet man taip kažkodėl neatrodo. labai jau copy/paste tūsas. nors gal taip tik pasirodė. gal iš tikrųjų, kaip sakė Justas, nusipelnėme groti geresnėse vietose?

ve: bet koncertas visgi buvo geresnis, daugiau to kontaktinio sporto... :)

+++

viršun


#8 - balandžio 14 d., Sankt Peterburgas (RUS), klubas "Orlandina"

antrą kartą gyvenime įveikiame maršrutą Maskva-Piteris. nieko naujo: bobulės toliau pardavinėja arbatą iš samovarų, mentai stabdo už greitį ir ima juokingai mažas baudas (5-10 litų), duobių tik padaugėjo per tą laiką, kilometrai, deja, taip pat nesutrumpėjo...

"šiaurinę sostinę" pasiekiame laiku. prie klubo jau būriuojasi pirmieji lankytojai ir grupės. klubą įkūrė įrašų kompanija "Caravan records", bet įdomiausia, kad mes jau grojom šitam klube, tik tada jis vadinosi "Pereval". tada čia buvo paprasta afganų-veteranų užeiga, tačiau dabar visa tai pavirto juodu neblogai įrengtu roko klubu su baru antrame aukšte. baro sienos išdekoruotos kažkokio vietinio alternative menininko.

su mumis dar grojo Vyborgo emo pankai Svinji v Kosmose ir hardkorovcai 'Till I Die. pats klubas gana jaukus ir garso operatorė visai nieko, tačiau pati scena kiek atskirta nuo žiūrovų. kita vertus, muzikantai gali jaustis ramiau, nes nelengva patekti į sceną (Ve, ir kartais aš, beveik viso turo metu turėjom saugoti pučiamuosius, kad jiems neišmuštų dantų).

publika daugiausia sudarė positive hardcore crew, daugelis su sxe kryžiais ant rankų. žinoma, buvo ir visiškų alko pankų, myžusių į kriauklę.

garsas scenoje buvo neblogas.

nuo pat pradžių prasidėjo šokinėjimas ir plaukiojimas ant rankų. net keista, kad Rusijoje nebereikia žiūrovų "prisijaukinti", visi iš karto šoka, žino gabalus. gal turėjo įtakos, kad pastaruoju metu gana dažnai lankomės Rytuose.

apie patį koncertą sunku ką nors rašyti. nieko ypatingo kaip ir neįvyko: mes pagrojom, publika pašoko ir tiek. tiesa, bisas vis dėlto buvo. kita vertus, kaip pirmadieniui, tai gal visai ir nieko. juolab, kad sutikom daug senų pažįstamų.

+++

viršun


#9 - balandžio 15 d., Sankt Peterburgas (RUS), klubas "Fish Fabrique"

sunku padaryti taip, kad keli koncertai iš eilės tame pačiame mieste būtų geri. jau supranti, kur lenkiu. nors mūsų pirmasis koncertas legendinėje "fiškoje" buvo sunkiai apsakomas ir po jo gimė kažkas panašaus "Green" klubo pavidalu Vilniuje, tačiau per tuos 6 metus "fiška" be galo pasikeitė ir tapo tiesiog geru baru, mėgstamu užsieniečių.

šįkart žmonių buvo tikrai labai mažai, be to, pusė jų - pažįstami. prieš tai dar vyko kažkoks kitas koncertas - tikras konvejeris. iš esmės tai savotiška repeticija, o ne koncertas.

anksčiau tai būtume labai užsiparinę, kad atseit nėra žmonių, tai ką čia staipytis, o dabar kažkaip net juokingai įdomu truputį buvo. groji sau, visi sėdi arba žaidžia stalo futbolą.

įsivaizduoju baro muzikanto savijautą, kai visi ryja kepsnius ir geria, o tu groji ir vaidini, kad labai viskas gerai. brrrr, nesąmonė kažkokia... bet "Fish fabrique" taip ir nebuvo, tiesiog mažai žmonių ir tiek.

++

viršun


#10 - balandžio 16 d., Sankt Peterburgas (RUS), klubas "Moloko"

geriausias Piterio klubas "Moloko" netrukus taps dar viena šio miesto klubinės scenos legenda, kokia jau yra tapęs "tAmTam". miesto valdžia nusprendė nepratęsti sutarties dėl patalpų nuomos. klubas vis dar veikia dėka sąmoningai užtempto teismo proceso. nepaisant visų pastangų, panašu, jog tai paskutinis klubo sezonas. juolab, kad ir "Moloko" vadovai nelinkę pernelyg plėšytis.

bet kuriuo atveju, mes suspėjome antrą kartą pašokinėti šio puikaus klubo scenoje kartu su Igraj Garmon, kur groja mūsų įrašų leidėjas ir šio turo pagr.iniciatorius Roman Izmailov. žmonių, palyginti su praėjusiu koncertu, žmonių buvo mažiau, bet ne mažai. taip maloniai artypilnis klubas. atėjo nemažai senų pažįstamų, po fotosesijos savo naujajam albumui užsuko "spitfajeriai", vokiečių pankai.

po Igraj Garmon publika vis dar stoviniavo gana ramiai. mus irgi pasitiko gana santūriai - vis dėlto geros muzikos klubas - ne taip lengva paimti visus "ant ašmenų".

bet po truputį išjudinom didžiąją dalį salės, o likusieji bent jau lingavo galvomis. beje, man visada įdomiausia pastebėti kokį įsijautusį žmogų kur nors pakampyje - tas labiausiai parodo, kad viskas gerai. pagrojom kažkaip užtikrintai ir smagiai. bisas buvo išreikalautas audringai.

geras koncertas. ko gero geriausias Rusijoje. nieko nuostabaus - vieta irgi geriausia. r.i.p. "Moloko"...

++++

viršun


#11 - balandžio 17 d., Turku (Suomi), studentų klubas "Tvo"

pasienio kolonėlėje nusipirkę naujausią the Exploited albumą bei, žinoma, Tatu, pasiekėme sieną. pakeliui iki jos bent 3 kartus buvome stabdomi patikrinti pasų, pati siena irgi gana rimta - panašu, kad suomiai su rusais nenori labai bičiuliautis. nors suomiai į mūsų bagažą net nepažiūrėjo.

įstrigo istorija, perskaityta viename free žurnale apie Suomiją. karo metu suomiai su rusais buvo sutarę tikslią Vyborgo miesto perdavimo datą, tačiau rusams neišlaikė nervai ar dar kažkas ir jie paėmė miestą šturmu. beveik visiškai sugriautas gražus miestas, tūkstančiai aukų. tuo tarpu suomiai gavo įsakymą nebombarduoti Piterio. ruskaja duša... dar geras patarimas rusams tame pačiame žurnale: Suomijoje neįprasta drausminti ir auklėti ne savo vaikų :)

pavakare pasiekėm pirmąją Suomijos sostinę Turku ir netrukus suradom studentų klubą "Tvo", kuriame jau būriavosi pirmieji pankai ir koncerto organizatorius Jukka. juokinga, tačiau distro užėmė beveik pusę viso koncerto vietos.

žmonių atėjo visai ne daug - apie 50, nors grojo suomių underground veteranai Riistetyt ir olandų (o ir visos Europos) punk legendos Fleas&Lice.

koncertą pradėjo suomiai su ekstremaliu japonišku hardkoru. nors po to turėjom groti mes, nugalėjo autoritetas ir vardas - olandus užkniso laukti. galvojom, po jų visi eis namo, bet visi liko ir, nors garsas buvo industrinis šniokštimas, užvirė visai smagūs šokiai. išgaravo visas skeptiškumas ir suomiai laužė visus savo šaltumo stereotipus. viskas baigėsi bisu.

žinoma, pirmieji kilju gurkšniai. kilju - nacionalinis suomių underground judėjimo gėrimas, gaminamas iš vandens, mielių, cukraus ir dar ko nors - pati tikriausia "broga". neiš gero gyvenimo, alkoholis nerealiai brangus...

ačiū Mintu ir jos draugėms už nakvynę.

+++

viršun


#12 - balandžio 19 d., Helsinki (Suomi), diy centras "Vuoritalo"

pirmasis day-off šioje kelionėje :) atvarėm pažiūrėti, kur rytoj vyks koncertas. "Vuoritalo" bokštas (buv. gaisrinė, bažnyčia, sandėlys, skvotas) iškilęs ant uolų rajone kažkuo primenančiame Žvėryną Vilniuje. buvo kažkaip šalta ir alkana, tai pasisveikinę su savo senu draugu ir šios vietos "direktoriumi" Janne, išvažiavom pas kitą draugą Sartru. jo sodyboje užmiestyje susirinko visos trys vakarykštės grupės: daug maisto, daug naminio vyno, punk-sauna, duonos kepimas ant laužo ir pan. suėjom į kontaktą su Fleas&Lice, kur groja du škotai (vienas iš Ex-Cathedra). žmogeliai jau po 40 ir daugiau metų, iš jų 20 groja grupėje, bet linksmi ir dažnai turi daugiau energijos nei jaunimas. sakė, gerai, kad parodot žmonėms, kad punk - tai ne vien kriokimas.

kita diena - pirmoji tikra pavasario diena Suomijoje. aplink "Vuoritalo" nuo ryto pradėjo rinktis pankai iš visos Suomijos. pakvipo tikru festivaliu: prie vakardienos grupių trio prisidėjo šiaip ne taip į keltą įsigrūdę čekų crusteriai Dread101 ir vietiniai Pax Americana. trukėm burtus, kokia tvarka grosim. nors visi sakė, kad grotume paskutiniai, bet apsikeitėm su čekais, kurie nenorėjo groti pirmi. mes tokios "prabangos" jau seniai neturėjom :)

kadangi Suomijoje išleistas mūsų EP ir du paskutiniai įrašai, esam ten pusiau girdėti.

gal todėl nuo pat pradžių prisirinko nemažai žmonių. vėliau vietiniai sakė, kad nerealu, jog per pirmą grupę jau užverda tūsas prie scenos. pati koncertų salė gal kiek primena "Green" klubą, tik čia erdviau. garsas buvo geras ir grojosi smagiai, tik Mindui dukart trūko stygos, tai po antrosios jau daug ir netempėm.

Pax Americana nemačiau (buvau matęs Vilniuje), bet Fleas&Lice, palyinus su vakar, kažkas lyg pakeitė. energija ir greitis. svoris. visi stovėjom išsižioję, nors turbūt turėjo įtakos ir tai, kad prieš tai Janne mus gerokai apipūtė. seniai buvau geros underground grupės koncerte.

vėliau buvo visiškai girtas ir linksmas Riistetyt pasirodymas, o festivalį baigė nuožmūs čekų crust Dread101. dauguma klausytojų tuo metu jau tebuvo svyruojantys siluetai stiklinėmis akimis.

nuotaiką sugadino dieną prieš iškaltas Jukka mašinos langas ir festivalio metu iš baro pavogti pinigai. sunku su ta idealia bendruomene...

kilju today! - scream tomorrow!

++++

viršun


#13 - gegužės 8 d., Kaunas, baras "Galera"

koncertų sezono uždarymas Kaune pavyko puikiai: trys grupės, nemažai žmonių, daug teigiamų emocijų.

po kelių dienų "atvažiuos-neatvažiuos" tūso, prie "Galeros" sutikome savo senus draugus iš grupės Robotnička. jie labai džiaugėsi, kad pasidavė mūsų įkalbinėjimams atvažiuoti į Latviją ir Lietuvą ir nors Vokietijoje jie užmokėjo šimtus eurų už sugedusio buso remontą, sėdo ir visą parą iš Berlyno važiavo į Rygą, po to - Kuldygą ir pagaliau - į Kauną.

kadangi nebuvom tikri, kad atvažiuos prancūzai/škotai, į koncertą buvo įtraukti dabar visur grojantys Sloppy Livin, kurie grojo pirmi. pagaliau jų vokalistas sugebėjo nugalėti save ir atsisukti į publiką ir šiaip aktyviau bendrauti. pučiamųjų flange šįkart darbavosi trombonas ir voltorna. išėjo visai smagi koncerto pradžia.

po gana ilgo derinimosi, antri grojom mes. šįkart tik su vienu saksofonu, nes Konanas pastaruoju metu dažnai negali groti.

per pirmąjį gabalą susivokėm garse ir paskui jau viskas ėjosi geriau. žmonės aktyviai reagavo nuo pat pirmojo gabalo, daugelis jų gerai žinojo tekstus (arba ten Mindiakas už nugaros gerai palaikė :). per Sloppy Livin aktyviai stumdęsi vaikinai, mums grojant buvo ramesni ir šįkart Gedui niekas dantų išmušti nesikėsino. pagrojom perdarytą "Purvą", nubliuzinto "Skata" ir "Speed" disco versijų groti neišdrįsom :)

koncertą užbaigė punk disco teatras Robotnička. iš pradžių žmonės stovėjo ir žiūrėjo išsižioję, bet paskui suprato, kas prie ko ir prasidėjo spektaklis visiškai nerimtais veidais, bet visiškai rimtai :) tokios grupės, grojančios kažką kitokio, iki mūsų dasikasa labai retai. įvairiausi stiliai, instrumentais besikeičiantys muzikantai. net "Galeros" baro vadovai ir barmenės su draugėmis išsišiepę stebėjo, kas čia vyksta.

merci visiems, kas atėjo ir atidarom bambalių sezoną Nemuno saloje!

+++

viršun


#14 - gegužės 9 d., Vilnius, "Green" klubas

turbūt jau niekas nesitikėjo, kad mielajame "Green" dar kas nors kada nors bus, bet niekada nežinai. kažkaip aptilo viskas po truputį, tai ėmėm ir padarėm. iš dalies todėl, kad buvom Robotnička'i daug pripasakoję apie šią savo lindynę.

vienintelė koncerto reklama buvo internete ir buvo parašyta tik, kad Live@Vilnius, tačiau to su kaupu užteko - susirinko gerokai virš 200 žmonių ir dar prieš koncertą jau prasidėjo rimta pirtis. buvo labai smagu vėl matyti visus, susirinkusius į vieną vietą. nostalgija net truputį užspaudė širdį :)

koncertą pradėjo Robotnička. su savo apdarais ir grojama muzika jie vėl gerokai visus apstulbino. prie scenos prieiti buvo visiškai neįmanoma, galėjai tik per žmonių galvas matyti švytruojančias mikimauzo ausis ant vieno grupės nario galvos. toks punk cirkas "Green" klubo scenoje vyko pirmą kartą. visi buvo išsišiepę iki ausų.

po to grojom mes. pirmą (ir turbūt paskutinį) kartą grojom su visais trimis pučiamaisiais. Justas tuo pačiu šventė savo gimtadienį. anot jo, "su geriausia grupe geriausioje vietoje".

publika plojimais sutiko jubilijatą. o paskui prasidėjo... Ve, norėdamas apsaugoti pučiamuosius, išlindo į scenos priekį ir netikėtai tapo frontmenu, tuo tarpu man teko labai daug vietos už jo. prakaitas varvėjo nuo nosies ir graužė akis. prie kolonėlės susmukęs Gonzikas rėkė: "greičiau grokit kitą gabalą!" jau antrą koncertą grojom be playlisto ir visai gerai pavyko. ta krutanti-šokinėjanti-linksinti-rėkianti-gerianti-pučianti bendruomenė "Green" klube yra kažkas tokio, ko niekada nebuvo ir nėra jokiame kitame Lietuvos klube. vaikai ir šunys. vaikinai, vilkintys sukneles ir žiurkė, sėdinti ant peties.

po koncerto prasidėjo išprotėję šokiai. iš pradžių važiavom alaus mašina, o paskutinis reisas buvo atliktas... dviračiais! kas ten dėjosi apie 3-4 nakties jau turbūt ne daug kas galėtų papasakoti...

++++

viršun


#15 - liepos 5 d., Kuldyga (LV), festivalis "Tabūns 2003"

jau ketvirtus metus iš eilės dauguma Latvijos ir Lietuvos "pasidaryk pats" scenos entuziastų važiuoja į Kuldygą kartu praleisti savaitgalio nuostabioje vietoje prie Ventos upės.

kiekvienais metais tokių aktyvistų vis daugėja ir šiemet palapinės jau stovėjo prie pat futbolo aikštės, o mes atvažiavę penktadienio pavakare turėjome tenkintis tuo, kas liko, t.y. statyti palapines už futbolo vartų ir pridengti jas nuo smūgių busiku. š

iemet be jau įprastų pagrindinės scenos, futbolo aikštės, parodų ir distro palapinių, atsirado krišnaistų palapinė su gyva muzika ir tikrai skaniu maistu, chillout/kino palapinė ir elektroninės muzikos scena.

savo senų pažįstamų, organizavusių "Tabūns" jau prieš gerą pusmetį prašėme, kad grotume prieš vidurnaktį, nes paskutinį kartą (beje, grojome čia 3 kartus iš 4 :) turėjom groti 4 val. ryto ir nebuvo jokio malonumo... prieš vidurnaktį, tai prieš vidurnaktį - 23:50 :) neatvažiavus lenkams Schizma, turėjom groti 23:00, bet viskas užsitęsė iki 2 val. nakties. tai buvo vienintelis festivalio organizatorių padarytas minusas. ir tai aktualus tik mums.

prieš tai žaidėm futbolą.

jungtinė Toro Bravo, dr.Green ir kitų komanda "Biskvitas" žaidė gražų futbolą žiūrovams, tačiau pusfinalyje 0:1 nusileido "robokopams" iš Latvijos, žaidusiems kietą ir negražų futbolą :)

tiesa, dieną dar teko sukti ska/reggae CD, nes, kaip žinia, "Tabūns" muzika negali nutilti! be to,  kartu su Ugniumi iš Bora paruošėm foto parodą apie legendinį "Green" klubą. 

viena įdomesnių festivalio grupių buvo liūdno atmosferinio post-roko atlikėjai suomiai Magyar Posse, groję gal ir nelabai laiku, bet tikrai nuoširdžiai ir įdomiai.

mes grojom po jų. kadangi suomiai grojo gana ramiai, visi audringai sutiko energingesnę muziką. kadangi Justas buvo apsirgęs ir liko namuose, grojom senaja sudėtimi. Konanas, aplaistęs pralaimėjimą futbolo aikštėje, buvo kaip niekad aktyvus ir linksmas. kiti, nors ir apvargę, irgi kažkaip stengėsi. pradžia buvo sunkoka, nes kelis kartus prie scenos kilo susistumdymai ir teko stabdyti grojimą. šiaip nepaisant kelių susimaišymų ir kažkokių keistų vaikinų, būtinai norėjusių stovėti ant scenos, koncertas praėjo puikiai (kaip sakė Slavka iš Spički: "pavarėt kaip senais laikais"). smagu jau švintant ir kylant rūkui, stebėti minią krutančių žmonių, bent trumpam pamiršusių visus savo rūpesčius.

po koncerto vyko ne mažiau linksmas after party su daug spirituotų gėrimų ir nesąmoningų kalbų... kaip visada, tik prasidėjo festivalis, o jau reikia krautis viską...

++++

viršun


#16 - spalio 31 d., Telšiai, dažasvydžio angaras

Kvietimą groti priėmėme su tam tikru susidomėjimu - dar niekada nebuvome groję šiame Lietuvos krašte + jau seniai buvom groję gyvai.

Koncertas iš aukštesniosios dailės mokyklos buvo perkeltas į dažasvydžio angarą ir turbūt taip neteko dalies jaukumo, tačiau, anot organizatorių, tapo saugesnis ir erdvesnis. Gal geriau jau tas +/- šimtas žmonių būtų susigrūdę kokioje mažoje salėje. Tarp vietinių pankų-skinų-rokerių-baikerių-metalistų šmėžavo ir atvykėliai iš Klaipėdos, Šiaulių ir net Vilniaus.

Pirmas įspūdis kažkodėl buvo tarsi atsidurtum kažkurioje filmo "Nuo sutemų iki aušros" dalyje - tamsus apleistas pramoninis rajonas, didžiulis skardinis angaras, pilnas dažasvydžio dekoracijų - naudotų padangų krūvų. Pamačius kokių 10 metrų aukščio sceną-balkoną, tapo aišku, kad ryšio su publika nebus.

Pirmi grojo šio rudens pankroko scenos atradimas REST IN PEACE iš Plungės. Jų triukšmingas ir energingas pankrokas sukėlė audringą pogo. Jei jie pavarys taip dar kelis metus - bus į ką pažiūrėti ir paklausyti.

Vietinė grupė VIRVĖS stipriai atsidavė morisoniška dvasia. Smagiai vinguriavo klaviškai, bet grojant taip aukštai, žmonės apačioje gavo ne pilną užtaisą.

Pradėti normaliai neišėjo - Mindą nuolat kratė elektrą, kartais iškrovos nukrėsdavo ir per mikrofoną.

Gaila, nei mes, nei kiti negalėjo normaliai įvertinti naujojo būgnininko Algio grojimo ir labai retai pasirodančios pilnos trijų pučiamųjų sekcijos. Garsas buvo sunkiai sugaudomas angaro skliautuose. Po kelių kvietimų lipti visiems į balkoną, kur buvo nemažai vietos, čia viename kampe susibūrė aktyvus būrelis - deja, jame nebuvo vietinių. Nuolat teko tramdyti ironišką požiūrį į publiką - jie apačioje atrodė tokie maži :)

Po mūsų dar grojo SLOPPY LIVIN, kurių melodingesnė ir linksmesnė muzika vėl sutraukė išsibarščiusią publiką. Pažiūrėję kelias dainas, susikrovėme ir pajudėjome namo - rytoj laukė naujos "pankroko bažnyčios" statyba...
++1/2

viršun


#17 - lapkričio 7 d., Kaunas, baras "Galera"

Kauno "galera" niekaip nenuskęsta ir paskutiniu metu laikinojoje sostinėje grojame tik čia, iškart žinodami, kad teks "kovoti" su publika dėl vietos ir saugoti pūtikų dantis.

prieš koncertą teko sukioti ska/reggae/dub muziką draugų surengtame vakarėlyje, todėl pradžios nemačiau, tačiau patekus iš ramaus bariuko ir žmonių prisigrūdusį rūsį ir įkaitusią atmosferą, galima buvo spręsti, kad Zimbabwe visus pakankamai išjudino. dar daugiau - išjudino tiek, kad kažkas sugebėjo pataikyti buteliu į galvą pro šalį ėjusiam zekiokui ir tas pradėjo grasinti, kd visus iššaudys. tuo metu visi vaikščiojo pasimetę ir neįsitikinę, kad koncertas tęsis. tačiau po kiek laiko Frekenbok pratęsė savo nutrauktą pasirodymą ir viskas stojosi į savo vėžes.

už pažadą, kad elgsis ramiai ir nekels problemų, vidun buvo suleisti ir skustagalviai vaikinai su vėliavėlėmis. problemų su jais iš tikrųjų nebuvo, bet matyti juos buvo nelabai malonu. o šiaip, kaip pastaruoju metu jau darosi įprasta, vietinę publiką atskiedė importas iš kitų miestų.

kad Gedimino (deja, šiame koncerte iš trijų pučiamųjų grojo tik vienas...) nereikėtų nuolat saugoti, jis atsistojo prie būgnų ant suolo. Mindas iš vienos, o Verbaitis iš kitos pusės atsuko nugaras ir pradėjom.

kadangi visi buvo jau gerai įšilę, tūsas prasidėjo nuo pirmojo gabalo - ačiū Zimbabwe ir Frekenbok :) be didesnių tarpų ir vienu atsikvėpimu sugrojom kas šovė į galvą (t.y. be playlist'o) ir bisui keletą gabalų viršaus.

šį koncertą galima vadinti tikru būgnininko Algio krikštu, nes Telšiuose nei jis ką matė, nei jį kas matė. taigi, Algis atgrojo su dviem grupėm iš eilės ir kalė iš širdies - temo akyse, liejosi kraujas ir skilo lėkštės. žodžiu, atidirbo vaikis.

nors ir buvo kilusi įtampa dėl aukščiau minėto konflikto, koncertas gavosi karštai audringas ir šlapias. panašu, kad Kauno chebra jau nebetelpa ankštame rūsyje (dužo ant sienų kabantys paveikslai ir pusė žmonių nematė, kas ten kur groja). muzikantai turbūt irgi nieko prieš būtų groti erdvesnėje vietoje.

+++1/2

viršun


#18 - gruodžio 20 d., Vilnius, "Green" klubas

metų galas nuoširdžiai smogė LT pasidaryk pats scenai: iš pradžių užsiliepsnojo senasis "Green" klubas, kuriame sudegė viskas, ką buvom per tiek metų sukaupę, paskui buvo apvogti "Bendradarbei" Šiauliuose, o Kaune vykęs paramos mums koncertas virto sulaužytų instrumentų atpirkinėjimu grupei Mountainside.

atvirai kalbant, nesitikėjom, kad taip greitai pavyks atsigauti po gaisro ir susirinkti naujus instrumentus, bet taip jau buvo lemta, kad tylėjom tik kelias savaites. seniai jau buvom begroję Vilniuje ir labai norėjosi išbandyti naująją sceną. be to, aplinkybės taip susiraitė, kad galėjo groti visi pūtikai (Gedas gavo tenor saxą iš Frekenbok, o Konanas pasiskolino altą iš giminių, tada jie apsikeitė ir bingo! Justas savo naująjį tromboną ir taip buvo išsaugojęs).

pirmoji grupė maloniai nustebino - Lagamino Turinys nors ir labai trumpai, bet pagrojo tvirtą greito ir linksmo skacore dozę. tik spėjau nueiti į barą arbatos, o jie jau baigė. ateityje žadėjo groti ilgiau. minia po truputį pradėjo krutėti.

per Toro Spički (t.y. Čiubas ir Spički nariai) prasidėjo jau visai rimtas bangavimas. "Viskas tvarkoj-oj-oj" + keletas negirdėtų gabalų, visi jau spėjo įsivažiuoti, prie scenos blizga treniruoti kūnai. tačiau ir Spički Bravo, kaip susitarę, neužtruko scenoje.

tuo tarpu mes laukiame iš namų bevažiuojančio Gedo. visi laukia. atmosfera kažkuo primena tą laukimą Zagrebe prieš kažkiek metų. garso patikrinimui - insturmentinė "Anarchy In the UK" versija - iškart prasideda stumdymasis-trankymasis. klausau, atrodo viskas skamba neblogai.

gal kiek per mažai garso, bet švariai.

grojam be playlisto - sugalvojam po tris gabalus ir varom. išbandom kelis naujus gabalus. per "Speed" vidurį kažkas susimaišo ir iškrendam iš orbitos, kurį laiką visi žiūri vienas į kitą ir laukia kas bus, tuo pačiu kažką grodami. šiaip ne taip išlipam. priekyje žmonės eina kūliais (keista, kaip priekinėse eilėse išsilaiko liaunos mergaitės), toliau - smagios linguojančios (branduolinės?) galvutės. prakaitas žliaugia, nors patalpa žymiai erdvesnė už senąjį "Green" klubą, oras vistiek pamažu dingsta ir virsta h2o.

sugrojom su daugybe klaidų, tačiau linksmai ir intensyviai - čia jau ačiū publikai, atidavusiai savo energiją. maloniai keista, kad tai įmanoma Lietuvoje - visi tie savi žmonės, savitarpio pagalba, savotiška bendruomenė. iš pradžių atrodo, kad biso neprireiks, tačiau Arvis iš Kauno užveda "Pakartot-pakartot" ir visi pasigauna. kažkaip linksma ir jautiesi žmonėms dėkingas, nors Gedas ir raukosi, išspaudžiam dar kelis gabalus, vainikuodami viską kreivu "Skata".

po koncerto prasideda linksma imprezza, daug visokių pažįstamų, daug kalbų ir juokų. pamažu naujasis "Green" klubas įgauna atmosferą, sienos sugeria emocijas. sudegusio "Green" klubo fotoparoda iškeliauja į Šiaulius.

turbūt paskutinis 2003 m. koncertas - tiek mažai koncertų nebuvom groję nuo pat grupės įsikūrimo.
++++1/2

viršun

dr.Green
post po box 790 / Vilnius LT 2050 / Lithuania
email drgreen at hardcore.lt
phone +370 699 53 201 (Tomas)